Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні тепер можна почати і закінчити будівництво онлайн

16574.jpg
 

Нововведення торкнеться всіх об’єктів I-III категорії складності.
Об’єкти I-III категорії складності зможуть в онлайн-режимі отримувати декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Таким чином, тепер весь дозвільний процес, який супроводжує будівництво таких об’єктів, можна буде проходити повністю в режимі онлайн.Про це сьогодні повідомив глава ДАБІ Олексій Кудрявцев. «Декларація про готовність об’єкта до експлуатації стала сьомою послугою ДАБІ, яка надається в електронному режимі.Таким чином, для об’єктів I-III категорії складності «коло замкнулося» – їх можна буде побудувати, ні разу не відвідавши центр надання адмінпослуг, всі дії можна буде здійснювати в онлайн-режимі », – повідомив Олексій Кудрявцев.

Нагадаємо, раніше ДАБІ запустило такі е-послуги: повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, декларація про початок підготовчих робіт, повідомлення про початок будівельних робіт, декларація про початок будівельних робіт, подача документів для отриманняліцензії на ведення господарської діяльності з будівництва, внесення змін до переліку видів робіт провадження госпдіяльності з будівництва.

Всі сім онлайн-послуг, як уточнив керівник Держагентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко, будуть надаватися безкоштовно.Він також зазначив, що автоматизація суттєво прискорює дозвільні процеси, але не уточнив, наскільки.

Також, як повідомив Олексій Кудрявцев, починаючи з 10 червня, коли вступить в силу новий закон №1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності», всі вищевказані онлайн-опції стосуватимутьсявже не об’єктів I-III категорії складності, а об’єктів класу СС1 (незначними наслідками).

Що стосується об’єктів IV-V категорії складності (в подальшому – класів СС2 і СС3), то там, як пояснив Олексій Кудрявцев, дозвільні процедури складніші, тому особливих можливостей для застосування е-урядування немає.«Там, де мова йде вже не про декларації, а про дозволи на будівництва, занадто великий обсяг документації, який неможливо обробити в електронному форматі.Але ми будемо працювати, щоб, можливо, спростити введення об’єктів в експлуатацію, можливо, зможемо впровадити тут таку онлайн-послугу », – пояснив він.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно