Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні узаконять скандальні будівництва

18774.jpg
 

Мінрегіонрозвитку готує українським забудовникам нові правила – вже в 2018 році може бути прийнятий пакет осучаснених державних будівельних норм (ДБН).
Частина з них сильно спростить життя девелоперам і навіть дозволить вивести незаконні будівництва з тіні. Останніх в Києві налічується 67 об’єктів. «Ми вже провели масу круглих столів та обговорили проект Державних будівельних норм з громадськістю.Зараз наш базовий профільний інститут займається їх доопрацюванням », – розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Гра слів

Одне з ключових нововведень в проекті сучасних містобудівних норм полягає в збільшенні дозволеної щільності населення. Діючі правила дозволяють заселяти мікрорайони з щільністю 180-450 чол. / Га.Проект не змінює максимальну планку, але знижує мінімальну – до 150 чол / га.

Але головне, що він дозволяє при дотриманні ряду умов, наприклад, облаштуванні підземного паркінгу з достатньою кількістю паркомісць, перевищувати встановлений ліміт на 20%.Це означає, що визнані зараз незаконними через порушення норм поверховості об’єкти, можуть повернутися в статус законних.

«Щільність населення по окремим погодженням може бути збільшена, що легалізує збільшення поверховості на ті ж 20%.А це в свою чергу дозволяє узаконити певну кількість будинків, побудованих з порушеннями через надбудову кількох поверхів », – пояснив партнер адвокатського і ріелторського об’єднання України Георгій Валієв.

Допоможе забудовникам узаконити об’єкти і зміна термінології в класифікації будинків. Нинішню категорію «житлова громадська забудова» планують замінити на «змішану» і «багатофункціональну забудову».«Відповідно, цільове призначення будівлі, яке спочатку вказувалося в декларації, стане більш розмитим. І ті будинки, які зараз не повністю відносяться до категорії житлових, можна буде вводити в експлуатацію.Наприклад, так часто буває, що спочатку планують будувати офісний будинок, а в підсумку там продають квартири. При цьому документально змінити статус на «житлової багатоквартирний будинок» – дуже важко », – уточнив Валієв.

Ручний режим

Втім, навіть якщо за новими правилами будівництво вийде із сірої зони, автоматично легітимною вона все одно не стане, говорять експерти.По-перше, переглянути правовий статус конкретного об’єкта можна буде тільки в тому випадку, якщо проект знову відправлять на затвердження до Головного архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

По-друге, до будівництв-порушників часто пред’являють претензії не по одному, а відразу по безлічі питань. А значить вносити зміни в проект більшості з них все ж доведеться. А поміняти проект не на папері, а на реальному будівництві не так вже й просто.І все ж, осучаснені ДБН дають забудовникам більше простору для маневрів.

«Не дивлячись на те, що планові перевірки ДАБІ скасували в минулому році, а інспекція не може з’явитися на будівництво без відповідної постанови Кабміну, перед здачею в експлуатацію перевірку пройти доведеться.При цьому за самовільне незаконне будівництво можуть призначити штраф в розмірі 50% від вартості всіх будівельних робіт », – застерігає Кобилянський.

Муки вибору

Проект оновлених правил містить масу сучасних альтернатив застарілим нормам.Наприклад, від забудовників перестануть вимагати обладнати багатоповерхівки сміттєпроводами. Замість них, наприклад, можна встановити під кожною кухонною мийкою утилізатори-подрібнювачі побутових відходів. І обладнати будинок додатковим ліфтом для твердих відходів.

У нових державних будівельних нормах з’явилися і правила роботи поновлюваних джерел енергії в будинку, якщо такі передбачені проектом.Істотно посилили вимоги до енергоефективності: якщо зараз забудовник може здати житловий будинок з класом D і E, то в майбутньому йому доведеться утеплити багатоповерхівку аж до класу С.

Також в ДБН з’явилося поняття експлуатованої покрівлі.Незабаром на дахах українських багатоповерхівок можна буде абсолютно законно обладнати спортивні майданчики, солярії, бігові доріжки і навіть сад.

Крім того, мінімальна допустима площа однокімнатної квартири повинна бути не менше 28 квадратів.

«Нинішні смарт-квартири, які продають, порушують санітарно-гігієнічні норми. Хоча по ним же мінімальна площа на одну людину повинна становити трохи вище 17 кв.м. Зменшення мінімально допустимої площі, з іншого боку, політично виправдано.Потрібна якась державна програма для переселенців доступного житла, нехай і з меншою площею », – вважає голова комітету аграрного та земельного права Асоціації адвокатів України Віктор Кобилянський.

Джерело: ubr.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно