В Україні всі школи і дитсадки обов’язково будуть енергоефективними – Парцхаладзе
Однією з важливих змін при оновленні ДБН стало обов’язкове впровадження енергозберігаючих технологій і матеріалів при будівництві нових або реконструкції існуючих шкіл і дитсадків.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, вводить обов’язкове впровадження енергозберігаючих технологій і матеріалів під час будівництва або реконструкціїзагальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.”На жаль, сьогодні у багатьох наших школах і дитсадках вікна досі заклеюються поролоном на зиму, а діти можуть сидіти на уроках у верхньому одязі.У діючих ДБН щодо шкільних та дошкільних навчальних закладів немає обов’язкових європейських вимог з енергоефективності та енергозбереження будівель, які зараз використовуються в усіх цивілізованих країнах.Тому одним з важливих змін під час поновлення ДБН стало обов’язкове впровадження енергозберігаючих технологій і матеріалів під час будівництва нових або реконструкції існуючих шкіл і дитсадків “, – сказав Парцхаладзе.
За його словами, це сприятиме створенню сучасних комфортних умов перебування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, а також значної економії коштів на енергоресурси.
Так, згідно з новими нормами, все планувальні та технологічні рішення повинні забезпечувати оптимальний рівень енерговитрат при будівництві і експлуатації.Системи теплопостачання повинні бути обладнані пристроями для автоматичного регулювання теплової потужності.
Огороджувальні конструкції повинні проектуватися з теплозахисними властивостями, які забезпечують питоме споживання теплової енергії, що використовується на теплопостачання, забезпечення мікроклімату тощо.
Ці проекти ДБН будуть затверджені найближчим часом. Оновлені норми поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будівель шкільних і дошкільних навчальних закладів.
Джерело: abcnews.com.ua
Возможно, Вам также будет интересно
В Україні скоротилося промислове виробництво Samsung предложили начать в Украине совместное производство