Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні введуть нові правила оформлення квартир і спадщини

1033
 

Українцям обіцяють просту і дешеву реєстрацію бізнесу і нерухомості. З 1 травня оформити папери можна буде не тільки через держреєстраторів і приватних нотаріусів, а й в сільрадах, і навіть у відділеннях “Укрпошти”.

Насправді перелік суб’єктів, які тепер зможуть вносити зміни в держреєстри, набагато ширше. Наприклад, підприємці можуть зареєструватися як фіз- або юрособа на порталі держпослуг iGov в рубриці “Бізнес”.

Зараз у рамках децентралізації колишню “вотчину” органів реєстрації Мін’юсту відкрили виконкомам сільських, селищних та міських рад, рай- і держадміністраціям. Тими ж правами володіють акредитовані суб’єкти (центри надання адмінпослуг, комунальні та держпідприємства, в тому числі “Укрпошта”).

Листоноші хочуть реєструвати

“Укрпошта” включилася в “реєстраційний” процес у кінці березня, підписав із Мін’юстом меморандум про співпрацю. Згідно з документом, на базі поштової мережі буде створено сервіс “Служби державної реєстрації”. Уже облаштовуються нові робочі місця: наймають персонал із вищою юридичною освітою, який буде здійснювати держреєстрацію юросіб, фізосіб-підприємців та реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

Мережу почнуть розгортати з Київських міської та обласної, Житомирської та Вінницької дирекцій “Укрпошти”. До кінця року обіцяють запровадити цей сервіс ще в трьох областях: Дніпропетровській, Львівській та Рівненській, повідомили в прес-службі “Укрпошти”.

Правда, уточнити скільки ж буде коштувати послуга “поштового реєстратора” на підприємстві так і не змогли. Зате повідомили, що вже надається ряд адмінпослуг, якими населення користується досить активно. “За три місяці цього року видано 83 770 документів. Найпопулярніші – оформлення субсидій, видача довідок про доходи і виписок із реєстру речових прав”, – повідомили в прес-службі “Укрпошти”.

Головне питання – чи встигне Мін’юст до 1 травня передати всі повноваження на місця.

“Обсяг виконаної роботи значний – підготовка співробітників, забезпечення необхідною технікою і стійким підключенням до мережі. Причому до реєстраторів висувалися досить жорсткі вимоги, зокрема, стаж не менше трьох років”, – розповіла старший юрист Dentons Анжеліка Лівицька.

Чиновники обіцяють: у більшості регіонів у терміни вкладуться, адже передача прав стартувала на початку року. Згідно з даними порталу Міністерства юстиції, в 15 областях і Києві ця робота вже завершена більш ніж на 90%. У Київській, Вінницькій, Полтавській і Херсонській областях рівень готовності варіюється від 50 до 70%. Найбільш повільні – Одеська і Луганська області (30-50%).

Буде дешевше

Експерти в цілому позитивно оцінюють нововведення. “В Україні 6,6 тис. нотаріусів, з державних лише 7%. І якщо вартість послуг державного нотаріуса регулюється законом, то приватних – виключно ринком.

“Укрпошта” – держпідприємство, значить, слід очікувати, що її послуги будуть, як мінімум, не вище, ніж у державних нотаріусів. Це дозволить знизити ціни по ринку. Тобто, якщо не в своїй сільраді, то в найближчому поштовому відділенні за символічну плату можна буде оформити спадщину, дарування та продаж житла”, – розповів віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

Джерело: ubr.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно