Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні введуть нову систему плати за газ – експерт

8274.jpg
 

З квітня 2016 українські споживачі платитимуть за газ за двома договорами: щомісячні фіксовані суми “за доступ до потужності” на користь розподільної компанії (облгазу), а також вартість відібраного об’єму газу на користь компанії-постачальника (синхронноспоживанню). Про це повідомив заступник голови правління Альянсу “New energy of Ukraine” і учасник робочої групи з розробки нормативної бази в газовій сфері Мирослав Боднар.

“За пропозицією голови” Нафтогазу “Андрія Коболєва була прийнята концепція, згідно з якою споживачі оплачуватимуть послуги розподільних компаній рівним графіком весь рік.Абонентська плата за доступ до “розподільчої трубі” буде від 17 до 29 гривень на місяць. Залежно від того, який у вас лічильник і які прилади: якщо тільки плита – 17 гривень, якщо котел – 29 гривень.Так, недолік – в деякі моменти “газ не споживаю, а платити потрібно”, але ж і систему підтримувати в готовності необхідно постійно “, – сказав він.

За словами Боднара, розміри плати “за доступ к потужності” розраховані таким чином, щоб кожен облгаз отримував рівно ту ж суму, яку отримує і при старій системі (загальна виручка облгазів залишиться на рівні 11 млрд 875 млн грн (дані квітня 2014).

“Зараз вартість розподілу закладена в кінцеву ціну газу для споживача, а після переходу на нову систему цієї складової вже не буде в рахунках, що виставляються компаніями-постачальниками”, – зазначив він.

Експерт підкреслив, що перехід на нові правила робить умови більш конкурентними – виключається вплив облгазу на вибір споживачем постачальника газу.

“У чому перевага такого рішення – спрощуються взаємини на ринку, немає тристоронніх договорів (распредкомпанія-постачальник-споживач).Є один “вічний” договір між споживачем і распредкомпаніей, вдається взагалі піти від письмової його форми: умови формує НКРЕКУ, компанія оприлюднить на сайті, а споживач – погоджується або просить відключити його від газу … А далі споживач може вільновибирати постачальника газу та підписувати з ним окремий договір, облгаз на це вплинути не може “, – зазначив Боднар.

Крім того, на думку експерта, впроваджувана система дозволить вирішити проблему неплатежів облгазів перед НАК “Нафтогаз України” за виробничо-технологічні втрати (ПТП).

“Зараз графік надходження грошей в распредкомпаніі пов’язаний з графіком споживання газу в країні – це так звана парабола-сідло. Що виходить?У літній період мінімальне споживання і грошей не вистачає навіть на зарплати, а в цей же час необхідні кошти на ремонти!Облгази змушені переходити на чотириденний робочий тиждень, оплачувати ПТП ні з чого … Нова система забезпечить надходження рівним графіком, вирішить проблему боргів за ВТП “, – вважає Боднар.

Експерт вважає, що впровадження нової системи дозволить також вирішити проблему необґрунтовано зарезервованих потужностей в газовій системі.

“У нас часто бувають такі ситуації: є газорозподільний пункт (ГРП) пропускною здатністю 100 куб.м / год, до нього підключена невелика багатоповерхівка і все, вільної потужності нібито немає. Якщо розібратися, то виявляється, що в квартирах тільки плити, але лічильники встановлені не G1,6 (пропускна здатність – 1,6 куб. М на годину), а G6 (пропускна здатність – 6 куб.м. на годину). Чому?Свого часу на складі інших не було … Тобто, споживач резервує в системі потужність багаторазово вище необхідної. Те ж стосується старих великих підприємств “, – зазначив він.

Боднар додав, що зараз споживачі відмовляються переходити на меншу потужність, навіть якщо вона їм об’єктивно не потрібна. “Постане питання – платити більше, або менше і споживачі вже задумаються”, – резюмував експерт.

За словами Боднара нова система відповідає європейському досвіду і побудована за тією ж моделлю, що і працююча в Австрії.

Джерело: segodnya.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно