Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В українських селах заборонили будувати багатоповерхівки

 

Будівництво багатоповерхових споруд дозволяється тільки в тому випадку, якщо населення перевищує 1000 чоловік.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України встановило максимальну поверховість житлової забудови в населених пунктах в залежності від їх класифікації та чисельності населення.

Оновлений ДБН “Планування і забудова територій” вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Як повідомив в Facebook заступник міністра Лев Парцхаладзе, відтепер в сільських населених пунктах з чисельністю населення до 1000 осіб дозволяється виключно садибна забудова, в селах понад 1000 осіб – садибна забудова і багатоквартирні будинки висотоюдо 12 м (до 4 поверхів включно), в селищах міського типу – садибна забудова і багатоквартирні будинки до 15 м (до 5 поверхів включно).

У містах з чисельністю населення до 50 тисяч дозволяється розміщувати садибну забудову і багатоквартирні будинки до 27 м (до 9 поверхів включно), в містах з населенням 50-100 тисяч – садибну забудову і багатоквартирні будинки до 48 м (до 16 поверхів включно).

Максимально допустима висотність багатоквартирної забудови в містах з чисельністю населення понад 100 тисяч встановлюється документацією по просторового планування.

Дані параметри висоти визначаються без урахування шатрової покрівлі в разі її влаштування. У разі будівництва на складному рельєфі висота визначається з урахуванням цокольного поверху.

У березні Верховна Рада внесла зміни в закон “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт.Під дію закону підпадають побудовані в період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300квадратних метрів; побудовані до 12 березня 2011 року будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.

Джерело: unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно