Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україну стали завозити менше імпортних будматеріалів

5919.jpg
 

Обсяг імпортних будматеріалів, ввезених в Україну через одеську митницю, за 6 місяців скоротився на 70%.

Через одеську митницю за період з 1 січня по 30 червня 2015 в Україну надійшло 25074,85 т вантажів, які відносяться до будівельних матеріалів, що на 70% менше ніж за аналогічний період 2014 (83276,08 т).Про це свідчать дані Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області.

На думку заступника начальника Головного управління ГФС в Одеській області Анатолія Бондаренка, причини такої ситуації з імпортом пояснюються зміною ринкової кон’юнктури і нестабільністю курсу гривні щодо іноземної валюти.

Падіння імпорту ніяк не позначиться на будівельної активності на ринку, оскільки більшість матеріалів, необхідних для будівництва, наприклад, багатоквартирного житлового комплексу, виробляються в Україні, розповідає керівник відділу об’єктної дестрібьюціікомпанії «Хенкель» в Україні Микола Пасько.

«Падіння імпорту будівельних матеріалів підкреслює тенденцію до скорочення обсягів будівельного ринку в Україні.Ми зараз в основному імпортуємо тільки сировина для виробництва будматеріалів, а також дорогі декоративні та оздоблювальні матеріали, але й тут намітилася тенденція переходу на власне виробництво.А основні будівельні матеріали – бетон, металеві конструкції, газобетонні блоки, утеплювачі і так далі, все це виробляється в Україні », – додає Пасько.

За словами експерта, структуру українського імпорту будівельних матеріалів багато в чому визначає якість затребуваної продукції – чим воно вище, тим вище обсяг імпорту.

В Асоціації виробників будівельних матеріалів також упевнені в тому, що українських виробничих потужностей вистачить для забезпечення будівельного ринку всім необхідним.За словами президента Асоціації Івана Салія, в Україні подолана імпортозалежність по базовим будівельним матеріалам.

«Вітчизняні виробники будівельних матеріалів за останні роки ввели сучасні потужності з виробництва збірного бетону, цегли, керамблоков, гіпсокартону, газобетону, базальтової теплоізоляції, керамічної плитки, сухих сумішей, фарб, створенаіндустрія віконних і фасадних систем », – говорить Салій.

Більш того, за словами експерта, на сьогодні українські підприємства з виробництва будматеріалів завантажені лише на 30-40%, тобто існує великий потенціал для збільшення виробництва.У теж час, незважаючи на те, що основні будівельні матеріали вже виробляються в Україні, будівельної галузі потрібні підприємства з виробництва цілого ряду матеріалів: скловати, керамзиту і виробів з нього, листового скла, керамічної черепиці, керамічнихтруб і керамічної плитки. Крім цього, української будівельної індустрії необхідні нові технології індустріального домобудівництва, поглиблена переробка відходів на кар’єрах і вторинна переробка будівельних матеріалів і конструкцій.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно