Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

В Україні на рік заморозили відкриття нових ТРЦ

451.jpg
 

Девелопери переносять терміни реалізації проектів у регіонах
Більшість із заявлених до введення в експлуатацію в 2014 році регіональних торговельних і торгово-розважальних центрів відкриються не раніше 2015 року за умови стабілізації економічної та політичної ситуації в країні, повідомив «Вістям» директор департаменту торговельноїнерухомості Colliers International (Україна) Ігор Заболоцький.

Як писали «Вести», в 2014 р. планувалися відкриття 9 проектів в обласних центрах, однак тільки два з них відбулися в строк.У лютому відвідувачів прийняли друга черга дніпропетровського «Каравану» і одеський City Center «Котовський».

«Після відкриття другого блоку сумарна торгова площа дніпропетровського« Каравану »склала майже 100 тис. кв.м, що зробило його найбільшим суперрегіонального торговим центром міста », – сказала« Вістям »прес-секретар DCH Анна Стеценко.Крім того, в «Каравані» розмістився найбільший в Дніпропетровську кінотеатр «Мультиплекс», льодовий каток і дитячий розважальний комплекс «Ігроленд».

Заповнився орендарями та людьми одеський комплекс.«Все площі здані, відвідуваність 12 тисяч осіб на день», – розповіла «Вістям» керівник відділу маркетингу City Center «Котовський» Людмила Орешкіна.

Одежнікі підводять ТРЦ.

Найменше від погіршуються споживчих настроїв постраждали продуктові оператори.«Вони давно, після 2008-го перебудувалися на вітчизняні товари, не залежать від коливань валюти, тому тихенько заробляють у гривні», – уточнив «Вістям» партнер компанії UTG Віталій Бойко.

Так само непогано почуває себе недорогий громадське харчування.«У стресовій ситуації люди відмовляються від покупки нових речей, але ніколи – від відвідування кафе і ресторанчиків, адже це частина стилю життя, звичного укладу. Зараз у нас достатньо заявок від потенційних орендарів на пошук приміщень під маленькі кафе – по 100-120 кв.м », – говорить Бойко.

А ось одяг і взуття купують гірше. Як повідомляють «Вістям» в ТРЦ, продажу бутиків просіли в два, а в деяких випадках і в три рази.

Закінчать не раніше весни.

Хоча оператори ТРЦ налаштовані не так песимістично, вони підтверджують, що решта проектів цього року закінчені не будуть.

Відкриття одного з львівських гігантів – Forum Lviv (70 тис. кв. М.) відсунули на весну 2015-го.«Вже підписані договори оренди на 80% площ», – повідомила «Вістям» Марина Нестеренко, менеджер Multi Development (девелопер проекту). А будівництво другого об’єкта у Львові – «Леополіс центр» (96 тис. кв. М) було відновлено тільки на початку літа 2014, Тому оператори поки не беруться прогнозувати терміни його введення в експлуатацію, і вже тим більше про початок роботи. «Підбір орендарів поки не починався», – повідомив «Вістям» Віталій Бойко.

Зате в Чернігові навесні 2015-го обіцяють відкрити перший професійний ТРЦ в 1,3 мільйоном місті – ТРЦ Hollywood (53 тис. кв. М). Якорями стануть продуктовий супермаркет і будівельний гіпермаркет, дитячий розважальний центр і супермаркет побутової техніки.Залучати відвідувачів будуть також фітнес-центром, салонами краси і унікальним автокінотеатр. Здаються в оренду площа 43 тис. кв. м, парковка 900 машиномісць. Ступінь готовності проекту 75%.«Ми розуміємо, що ринок рітейлу переживає не кращі свої часи, тому орендні ставки починаються від 70 гривень», – розповів «Вістям» керівник проекту Hollywood.

Два проекти «Будхаус груп» – Yesssa (Одеса) і Nikolsky (Харків) – за новим планом відкриються в серпні 2015«Якірні орендарі підписані, йде набір галерейних магазинів. За обома проектами підписано приблизно 50% площ. Орендні ставки на галерейні магазини варіюються від $ 40 до $ 100 за кв. м.в залежності від міста та розташування магазину в ТРЦ », – розповів« Вістям »комерційний директор групи компаній« Будхаус »Максим Гаврюшин. А от відкриття другої черги Fabrika2 (Запоріжжя) «Будхаус груп» планує тільки на 2016Зараз ведуться переговори з якірними орендарями.

Харківський ТЦ «Магеллан» також не зможе похвалитися другою чергою навіть у 2015-му. «Будівля готове на 75%, залишилися тільки фасад і внутрішні роботи. Але політична ситуація змінила всі плани.Ми не можемо робити прогнози », – сказала« Вістям »менеджер з маркетингу« Магеллан »Марія Григор’єва.До того ж, за її словами, відвідуваність вже діючої частини ТЦ просіла приблизно на третину в порівнянні з минулим роком: близько 10 тисяч відвідувачів по будніх днях, 12 тисяч у вихідні. «Найбільше постраждали від зниження попиту бутіки», – говорить Григор’єва.

Доля знакового об’єкта в Донецькій області – Rose Park залежить не від забудовника і навіть не від джерел фінансування. Основна проблема – зниження інтересу орендарів через військові дії.«Багато хто з закордонних мереж згорнули переговори про входження, наші локальні уже не настільки сильні, щоб розширюватися в кризу», – пояснив «Вістям» Віталій Бойко. Хоча поки в компанії сподіваються укластися в заявлені терміни і вийти на ринок в 2015 році.

Джерело: business.vesti.ua

Возможно, Вам также будет интересно