Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Вакантність офісних приміщень Києва на кінець року склала 20%, очікується поступове пожвавлення попиту – експерти

2407.jpg
 

Зниження ділової активності на ринку офісної нерухомості з початку 2014 року, а також висновок великого обсягу нової пропозиції офісних приміщень на ринок Києва мали істотний тиск на ставки і вакантність в офісному сегменті.

За даними консалтингової компанії Colliers International в першому півріччі 2014 на офісному ринку угод практично не було. Загальний рівень вакантності збільшився з 15,1% на кінець 2013 до 24% за підсумками першого півріччя 2014 року.Починаючи з другого півріччя 2014 року, спостерігалося поступове пожвавлення попиту на ринку, збільшення кількості компаній, готових розглядати переїзд в альтернативні приміщення, в результаті чого за підсумками 2014 загальний рівень вакантності знизився до 20%.

Середні орендні ставки за підсумками 2014 для приміщень з базовою обробкою в класі А склали $ 23-35 м² / місяць, в класі В – $ 12-21 м² / місяць, в класі С – $ 8-10 м² / місяць.

“У першому півріччі 2014 року суттєво зменшився попит, і, як результат, споживання офісної нерухомості.Крім того, на ринок Києва був виведений великий обсягу нової пропозиції офісних приміщень, а з урахуванням ситуації, що склалася на сході і в країні в цілому бізнес не готовий був приймати рішення ні про переїздах, ні про переукладання існуючих договорів оренди.В результаті, у першому півріччі 2014 ринок офісної нерухомості фактично був “мертвий”, – цитується в прес-релізі керуючий директор Colliers International Олександр Носаченко

За його словами, починаючи з вересня-жовтня 2014 року, до ситуації сході України поступовозвикли, перестали сприймати як щось екстраординарне і шокуюче. Бізнес-активність почала поступово відновлюватися, а більшість компаній почали приймати бюджети на 2015 рік.

Експерт також зазначив, що переважна більшість мультинаціональних компаній, які формують близько 2/3 попиту на ринку офісної нерухомості, прийняли рішення залишитися на ринку України.

За даними компанії, в 2014 році в результаті зниження ділової активності поглинання офісних приміщень знизилася на 38% по відношенню до минулого року і склало 90 тис. Кв.м.

Нова пропозиція в 2014 році склало 124,5 тис. Кв. м.і досягло рекордного значення для класу А за останні 20 років – 80 тис. кв.м. У 2013-2014 роках на ринок вийшла велика кількість якісних офісних приміщень класу А, будівництво яких починалося в різні роки. А саме: БЦ “Гулівер” (орендована площа – 63 тис. Кв.м), БЦ “Сенатор” (47,6 тис. кв. м), БЦ 101 Tower (45 тис. кв. м), БЦ “IQ Business Centre” (32,1 тис. кв. м), БЦ “Торонто “(29,25 тис. кв. м). Загальна пропозиція класифікуються офісних приміщень в Києві на кінець 2014 року склало 1,7 млн. Кв. м.

Як зазначили в консалтинговій компанії, досвід більш розвинених ринків Центральної та Східної Європи показує, що нові офісні проекти (понад 40 тис.кв.м) заповнюються поступово, досягаючи 90% заповнюваності не раніше, ніж через два-три роки після введення в експлуатацію.

Так, станом на кінець 2014 року БЦ 101 Tower заповнений на 96% (вакантна офісна площа становить 2 тис. Кв. М), БЦ “Гулівер” заповнений на 76% (вакантна офісна площа – 15 тис. Кв. М), БЦ “Торонто” на 60% (вакантна офісна площа – 12 тис. кв. м).

“У найближчому майбутньому офісний ринок не очікують легкі часи, але позитивна динаміка свідчить про те, що основні споживачі офісної нерухомості не будуть затримувати прийняття рішень про переїзд.Упевнений, що, за відсутності кардинальних політичних та економічних подій на ринку України, у середньостроковій перспективі ми будемо спостерігати подальше поступове пожвавлення попиту на офісному ринку “, – резюмував А.Носаченко.

Джерело: interfax.com.ua

Возможно, Вам также будет интересно