Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Вакантність у торгових центрах Києва в 2017 році досягне докризового рівня

16606.jpg
 

У 2017 році вартість оренди в торговельних центрах Києва виросте на 10%.
Пожвавлення споживчого попиту в 2017 році послужить стимулом для більш стійкого відновлення попиту на якісні торгові площі з боку рітейлерів.При цьому вакантність в кращих торгових центрах Києва в 2017 році досягне докризового рівня 0-2%, тоді як подорожчання оренди складе до 10%.”У 2017 році очікується, що подальше збільшення обсягів продажів під впливом пожвавлення споживання послужить стимулом для більш стійкого відновлення попиту з боку ритейлерів”, – говорить Кіра Пругло, керівник напрямку аналітики CBRE Ukraine.

У той же час, за прогнозами CBRE Ukraine, відкриття великомасштабних проектів, ймовірно, буде перенесено на 2018-2019 році, тому обсяг нової пропозиції в 2017-му не перевищить 59 тис. Кв.м і буде представлений чотирма невеликими торговими центрами, включаючи перший об’єкт в форматі рітейл-парку – Retail Park Pertivka (GLA – 11 тис. кв. м), девелопером якого виступає компанія Immochan.

Однак, в 2018-2019 році до висновку на ринок очікується вже близько 419 тис. Кв.м торговельних площ.”Очікується, що протягом 2017 року вакантність у найкращих торгових центрах досягне докризового рівня 0-2%, а кількість вільних площ в інших торгових центрах буде залежати від обсягу нової пропозиції і темпів заповнення об’єктів, введених в 2016-2017 роках.При цьому орендні ставки в об’єктах з найвищими показниками продажів, низькою вакантністю, успішної концепцією і високою відвідуваністю продемонструють зростання на 5% -10% “, – коментує Кіра Пругло.

Для порівняння, в кращих ТЦ столиці в 2016 році вакантність скоротилася приблизно на 2 п.п. протягом року і коливалася на рівні 1-3% за станом на кінець 2016 року, тоді як середньоринковий показник вакантності навпаки підвищився 5 п.п., досягнувши 11% до кінця 2016 року.

Орендні ставки в кращих торгових центрах в 2016 році зросли на 8% в порівнянні з кінцем 2015 року, перебуваючи в межах $ 54-86 / кв.м / місяць. Ставки оренди в інших торгових центрах залишалися відносно стабільними і варіювалися в межах $ 25-40 / кв.м / місяць.При цьому в окремих випадках спостерігалося невелике зростання орендних ставок у другорядних об’єктах з вигідним розташуванням і високою відвідуваністю.

Якщо ж підсумувати результати 2016 року, то, в компанії відзначають дебют 25-ти нових брудні проти 12-ти в 2015-му.Так, fashion-рітейлер Inditex Group представив свій новий бренд жіночого одягу та аксесуарів Uterqüe в Києві після того, як протягом останніх років розширення мережі в Україні було призупинено.Італійський ритейл-оператор Calzedonia Group, який вже представлений на ринку двома брендами (Calzedonia і Intimissimi) відкрив свій перший магазин мережі нижньої білизни під брендом Tezenis.Також відбулося відкриття першого магазину італійського бренду одягу преміум-класу Armani Exchange, американського бренду нижньої білизни Calvin Klein Underwear, швейцарського спортивного бренду Intersport, німецького модного бренду середнього цінового сегмента Hiltl, а також французьких брендівMaje і Sandro. У сегменті косметики відбулося відкриття першого магазину німецького бренду Kiehl “s і американського бренду NYX.

За даними CBRE Ukraine, в 2016 році було введено 168 тис. Кв.м торговельних площ і це після 2015 року, коли обсяг нової пропозиції досяг десятирічного мінімуму в 21,6 тис. кв. м. Так, загальний обсяг пропозиції торгових приміщень в Києві перевищив 1 млн кв. м (+ 16,6% г / г).

2016 рік також був відзначений поліпшенням настроїв інвесторів, а знаменною подією для ринку торгової нерухомості стало завершення угоди з купівлі ТЦ “Піраміда” (GLA 12,0 тис. Кв. М) компанією Dragon Capital Investments Limited шляхом придбання 100% акцій в 1849-Apollo Overseas I Limited.

Джерело: delo.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно