Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Вакантність офісних приміщень Києва вже досягла 30%

579.jpg
 

Вакантність офісних приміщень столиці продовжує зростати.
За підсумками I півріччя 2014 cредний рівень вакантності в офісних приміщеннях для класу “В” склав 19,5%, для класу “А” – 30%.

“І це при тому, що внаслідок девальвації гривні та скорочення попиту рівень орендних ставок у доларах знизився в середньому на 25%”, – коментує Віктор Оборський, керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG.

Посилило положення справ на ринку офісної нерухомості столиці введення в експлуатацію з початку року нових бізнес-центрів загальною площею 93 тис. кв. м при паралельному падінні попиту.У структурі пропозиції домінують об’єкти класу “В” (БЦ “Форум Вікторія Парк”, пров. Охтирський, 7, 16 тис. кв. М; БЦ “Лагода”, вул. Польова, 21, 18 тис. кв. М; БЦ ” Сигма “, бул. І. Лепсе, 6, 18 тис. кв. м; БЦ” Домініон “, 8, 8 тис. кв. м).Загальний обсяг площ класу “А” збільшився за рахунок відкриття БЦ IQ Business Center, орендованою площею 32,1 тис. кв. м. Таким чином, загальна ринкова пропозиція якісних офісних приміщень у Києві становить 1,6 млн кв. м.

Обсяг угод з оренди офісних приміщень за підсумками I півріччя 2014 склав 21 тис. кв. м, що на 45% нижче за показник за аналогічний період минулого року.Практично всі угоди були завершені в бізнес-центрах класу “В”, при цьому майже всі угоди є переїздами присутніх на ринку компаній.У лідерах за обсягом орендованих офісних площ залишаються міжнародні компанії таких сфер діяльності, як IT, консалтинг (юридичні, страхові компанії), FMCG, телекомунікації. Відзначимо, що великі компанії (від 5 тис. кв.м) як альтернативу оренди розглядають покупку офісного будинку або ж будівництво офісного центру “під себе”.

У 2015 прогнозується введення в експлуатацію найбільшого БЦ класу “А” у столиці Sky Towers (130 тис. кв.м), що складе ще більш високу конкуренцію чинним офісним центрам і спричинить як стрімке збільшення вакантності в даному сегменті, так і зниження орендних ставок.

Джерело: delo.ua

Возможно, Вам также будет интересно