Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Вчені створили найефективнішу сонячну панель у світі

170714948_w640_h2048_solnechnye_pan___i_pokupka
 

Австралійські інженери створили сонячну панель, яка в півтора рази перевершує по ККД найкращі аналоги світу. Крім підвищеної ефективності, винахід відрізняється невеликим розміром, що істотно здешевлює його виробництво. Подібних результатів інженери не очікували досягти в найближчі кілька десятиліть.

Звичайна сонячна панель здатна перетворити приблизно 14-20% енергії, яку поглинає, в електрику. Рекорд ефективності в 24% утримувала велика батарея площею 800 кв.см., випущена американською компанією. Нова ж модель сонячної панелі може перетворювати 34,5% сонячної енергії в електрику. При цьому її площа складає всього 28 кв.см.

Нові фотоелектричні елементи відрізняються не тільки більшою продуктивністю, але набагато меншим розміром – головний фактор, що дозволяє здешевити сонячну енергію. «Цей обнадійливий результат показує, що головні досягнення в дослідженні фотоелектричної енергії для підвищення ефективності сонячних батарей до сих пір попереду», – сказав один з винахідників Марк Ківерс, з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї (University of New South Wales).

«Витяг максимальної кількості енергії з кожного променя сонячного світла критично важливо для зниження її вартості, адже це знизить обсяг необхідних інвестицій і окупність доставки», – додав інженер.

Команда з університету Нового Південного Уельсу вже встановлювала рекорд перетворення сонячної енергії в 2014 році. Тоді вчені досягли 40% ефективності, використавши дзеркала для концентрації сонячних променів. Однак новий їх рекорд більш вражаючий, тому що не пов’язаний із якою-небудь концентрацією.

«Останні дослідження німецького наукового центру Agora Energiewende ставили перед собою мету домогтися 35-відсоткової ефективності батарей лише до 2050 року. Йдеться про звичайні панелі на дахах будинків, які використовують не концентроване сонячне світло. Так що прогрес в ефективності сонячних батарей відбувається швидше, ніж очікували багато експертів», – сказав один із розробників Мартін Грін.

Нова панель розділяє вхідний сонячне світло на чотири діапазони. Інфрачервоний діапазон світла відбивається назад у кремнієву частину, а інші три діапазони направляються в три шари, з яких зроблена нова сонячна панель: індій-галій-фосфід (indium-gallium-phosphide); індій-галій-арсенід (indium-gallium-arsenide); і германій (germanium).

Сонячне світло проходить через кожен із цих шарів-розподільників, і кожен з них отримує енергію на найбільш ефективну довжину хвилі. Будь-яке невикористане світло переходить до наступного і наступного шару – таким чином, вичавлюється максимум енергії із кожного окремого променя.

Правда, є у цих чотирирівневих сонячних батарей і недоліки, через які вони ще довго не з’являться на дахах будинків. Їх складніше і дорожче обслуговувати, ніж стандартні сонячні панелі.

Однак цей тип панелей ідеально підходить для сонячних електростанцій, які використовують дзеркала для концентрації сонячного світла, а потім перетворюють його в електрику, часто під впливом тепла. Їх зможе вільно використовувати, наприклад, гігантська Марокканська сонячна електростанція або великі електростанції в Швеції і в Австралії.

Зараз команда працює над масштабуванням свого винаходу, щоб перевірити, яких результатів воно зможе досягти при поверхні в 800 кв.см., як попередні рекордсмени.

Теоретичні рамки ефективності чотиришарової сонячної панелі – 53%. Це означає, що навіть крихітна нова панель команди UNSW вже досягла двох третин можливого.

Новий рекорд ефективності в 34,5% підтвердила Національна лабораторія поновлюваних джерел енергії США, і зараз вчені очікують рецензування їх досягнення.

Джерело: ain.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно