Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Величезні рахунки за опалення обвалили ринок заміської нерухомості?

14635.jpg
 

Людей, що бажають жити за містом у приватних будинках, стає все менше, констатують столичні ріелтори. Так, за даними компанії SV Development, за 2015 рік у околицях Києва було реалізовано 1 тисячу 841 будинок і 3 тисячі 426 земельних ділянок під забудову, що на третину менше, ніж за 2014-й (2 тисячі 630 будинків і понад 4 тисячі 600 дільниць ). Фахівці відзначають, що найнижчий попит на будинки в котеджних селищах: у 2015 році було продано всього 315 особняків (в 2014-му – 392). Це пов’язують із зростанням цін на газ і на обслуговування будинків. Нові тарифи значно змінили вимоги покупців до якості будівництва заміського житла, вони цікавляться більше нерухомістю, яка була зведена із застосуванням теплозберігаючих технологій. Причому це повинні бути котеджі площею 100-200 квадратних метрів.

Питання, у скільки обійдеться утримання будинку, стає не менш важливим, ніж обговорення ціни.

Отже, заміські будинки дешевшають. За минулий рік середня вартість квадратного метра в заміських будинках знизилася на 13 відсотків – до 933 доларів. Фахівці стверджують, що ціни будуть і далі знижуватися, особливо на великі особняки і котеджі класу люкс.

Нинішні покупці шукають житло компактне. І все частіше, проаналізувавши пропозиції ринку, вирішуються не на покупку, а на будівництво будинку-мрії. Хоча, за оцінками аналітиків, на сьогоднішній день будівництво в підсумку обходиться дорожче.

– Задумуючи власний будинок, всі сподіваються залишитися в межах певного девелоперами мінімуму – 300-500 доларів за квадратний метр, – розповідає на сайті інвестиційно-аналітичного порталу «Столична нерухомість» керуючий партнер компанії KievStandard Олег Перегінець. – Але такі суми можливі тільки при масштабності проекту (хоча б від десяти будинків). Якщо будуєш п’ять будинків, то квадратний метр обійдеться в 700 доларів, три – приблизно в тисячу, ну, а зведення одного котеджу – взагалі дороге задоволення.

Зараз на ринку дуже багато будинків, які продаються за ціною значно нижчою за собівартість. Наприклад котедж, в будівництво якого вкладено понад 1 мільйон 500 тисяч доларів, в грудні минулого року продали за 600 тисяч «зелених». Настільки стрімко дешевшають будинки, зведені або закладені до 2008 року, коли особняки великої площі (800-1000 квадратних метрів) були дуже затребувані. А сьогодні ці будинки швидко знецінюються, оскільки невиправдано дорогі в експлуатації. Оптимальний будинок – це 400 квадратних метрів, адже власникам 500-метрових особняків вже доводиться платити податок на розкіш (25 тисяч гривень на рік).

Цікава ситуація склалася з приватними будинками площею від 150 до 300 квадратів. Потенційні покупці ними цікавляться, але робити пропозицію не поспішають, чекаючи подальшого зниження ціни.

– Претенденти на будинки площею до 300 квадратних метрів зайняли вичікувальну позицію, – розповідає керуючий директор ARPA Real Estate Михайло Артюхов.- Справа в тому, що за минулий рік вартість такої нерухомості впала з 450 тисяч до 350 тисяч доларів. Багато покупців сподіваються, що навесні – на початку літа власник знизить ціну до 150 тисяч доларів. І причина не тільки в девальвації гривні, але і в тому, що раніше побудовані котеджі зараз потребують тепломодернізації. Люди коливаються між реконструкцією будинку, зведеного десять років тому, і будівництвом нового, більш енергоефективного. Сьогодні покупці готові інвестувати трохи більше, вибираючи сучасні технології, щоб у подальшому економити на обслуговуванні котеджу.

Попит на енергозберігаючі технології різко виріс після того, як в грудні 2015 року власники приватних будинків отримали величезні рахунки за опалення.

– Сьогодні всі клієнти задумалися про економічність своїх будинків, – розповідає директор будівельного бюро «Графіка-М» Марина Міралевська. – Ті, хто тільки має намір будувати, віддають перевагу новим технологіям, вибираючи, наприклад, легкі сендвіч-панелі. Люди, для яких ми проектували котеджі кілька років тому, запитують, яким чином їх можна вдосконалити, щоб оптимізувати витрати на опалення. Попитом користуються різні технології теплоізоляції стін. А ось систему «розумний будинок» (електронне обладнання та програми, що дозволяють дистанційно регулювати температуру в приміщеннях, керувати освітленням і охоронною сигналізацією. – Авт.) через високу вартість обладнання і монтажних робіт (від 15 до 40 тисяч євро) поки можуть дозволити собі лише одиниці. Хоча якщо її відразу включати в проект котеджу, в майбутньому це принесе вельми відчутну економію. До того ж окупається така система вже за два-три роки.

Джерело: ibud.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно