Верховна Рада прийняла законопроект про конвертацію валютних кредитів

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №1558-1, який дозволяє конвертувати валютні кредити за офіційним курсом гривні на дату укладення договору. “За” проголосував 241 депутат.
Даний документ був зареєстрований у Раді 23 грудня 2014 членами фракції “Народний фронт” Денисом Дзензерський, Євгеном Дейдеем, Ігорем Бріченко, Валерієм Лунченко, Сергієм Фаермарк.
Передбачається, що заборгованість по кредиту конвертується за офіційним курсом Національного банку на дату укладення кредитного договору, а курсова різниця списується банками.
Процентна ставка за користування кредитом після реструктуризації не повинна перевищувати ту, яка була встановлена до моменту реструктуризації. Документом передбачено, що всі банки за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами, зобов’язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов’язань за кредитним договором.
Реструктуризації підлягають всі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Споживчий кредит, право вимоги за яким віддана іншій особі (якщо воно не є фінансовою установою), виконується позичальником або поручителем за ціною поступки.
У грудні 2014 року НБУ запропонував банкам і позичальникам меморандум про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів. При цьому президент України Петро Порошенко, зобов’язався перед МВФ ветувати будь-який подібний законопроект.
За даними НАБУ, меморандум про реструктуризацію валютної іпотеки підписали 11 банків.
Серед підписантів документа: Український професійний банк, Альфа-банк (Україна), банк “Надра”, банк “Михайлівський”, Приватбанк, банк “Грант”, Регион Банк, Дельта Банк, Фідо Банк, Платинум Банк, Креді Агріколь Банк.
Джерело: meget.kiev.ua
Возможно, Вам также будет интересно
Для военных в этом году планируется приобрести более 3000 квартир – Минобороны У Києві вже продають квартири за $ 19 000
Друзі мої, нас підтримує і Святе Біблійне слово. Праведний Мойсей закликав свій народ не віддавати борги єгиптянам, як плату за роки рабства, Біблія засуджує боргове рабство, закликаючи у шостий рік прощати борги з аргументацією (цього часу достатньо, щоб лихварь отримав все потрібне від боржника – брата свого). В Російській імперії існувало обмеження для процентів лихварів – 6% і не більше, а мене вважали жадібним за неможливість витягнути “щасливий” валютний кредит під 14 %. Мої друзі з Німеччини (наші колишні співітчизники) платять іпотеку під 3%. Та не важливо під який відсоток! У цій родині (дружина, чоловік, двоє дітей) працює лише чоловік, але німецький кредит є лише проблемою, але не ярмом. Наш класик І.Франко у творі “Сам собі винен” з гіркою іронією відповів на всі звинувачення лихварів того часу.