Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Верховна Рада продовжила повноваження ЖЕКів

gr_20.12.12_tarifu
 

Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до статті 13 Закону України “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку” (№4680).

За це рішення проголосували 259 народних депутатів з 365, зареєстрованих в сесійній залі.

Під час представлення законопроекту народний депутат від “Самопомочі” Олена Бабак закликала не відкладати введення в дію закону «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», щоб з 1 липня пройшли конкурси в тих будинках, де люди ще не обрали своїх керуючих або не створили ОСББ.

“Однак на час проведення цього конкурсу органами місцевого самоврядування, щоб існуючі ЖЕКи продовжили обслуговувати будинки”, – сказала вона.

Законом стаття 13 доповнюється положенням, згідно з яким в період з початку оголошення конкурсу з призначенням керуючого багатоквартирного будинку і до моменту визначення переможців конкурсу та укладення договорів про надання послуг із управління багатоквартирним будинком, послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій продовжують надавати у відповідних багатоквартирних будинках виконавці таких послуг, які надавали відповідні послуги до початку проведення конкурсу.

Якщо протягом дії договору про надання послуг із управління багатоквартирним будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники ухвалять рішення про зміну форми управління багатоквартирним будинком або обрання іншого керівника, співвласники мають право достроково розірвати такий договір, попередивши про це керуючого, призначеного на конкурсній основі, однак не пізніше, ніж за два місяці до дати такого розірвання.

Крім того, визначається, що при зміні форми управління (керівника) виконавець послуг із утримання будинків і споруд та прибудинкових територій повинен здійснити остаточне нарахування за послуги відповідно до фактичних нарахувань та обсягів послуг, що надаються.

Встановлюється, що співвласники багатоквартирних будинків, зміст яких до набрання чинності цим Законом здійснювали житлово-будівельних (житлових) кооперативів, продовжують відшкодовувати витрати на утримання відповідних будівель і споруд таприбудинкових територій таким кооперативам до моменту створення в багатоквартирному будинку об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (в тому числі шляхом реорганізації кооперативу) або прийняття співвласниками рішення про форму управління багатоквартирним будинком.

Також законом визначається, що в разі, якщо місцевою радою або її виконавчим органом відповідно до законодавства, прийнято рішення про делегування іншому органу, суб’єкту владних повноважень, функцій щодо здійснення управління об’єктами житлово-комунального господарства, щодо забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості, керуючий призначається на конкурсній основі таким органом.

Закон вступає в силу на наступний день після його опублікування.

Джерело: economics.unian.net

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно