Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Верифікація: які порушення виявлені серед одержувачів субсидій

111931
 

На початку року в Україні почалася верифікація одержувачів соціальних виплат. Так, за цей час Мінфін рекомендував припинити виплачувати пенсії 60 тисячам українцям. Крім того, порушників знайшли і серед субсідіантів і переселенців. Усього з початку року планувалося “заощадити” завдяки верифікації 5 мільярдів гривень.

Як проходить верифікація

Як раніше пояснювали в Міністерстві фінансів, пройти верифікацію цього року повинні 25 мільйонів чоловік – це все, хто отримує допомогу від держави, в тому числі пенсіонери, субсидіанти і переселенці. У відомстві кажуть, в Україні немає єдиної бази пільговиків і пенсіонерів, а в населених пунктах досі ведеться паперовий облік. В результаті пенсії по всій країні отримують “мертві душі”.

Перевіряє 25 мільйонів чоловік спеціальний відділ міністерства (зі штатом всього 11 чоловік) – їх завдання зібрати інформацію, яка є в різних державних органах та банках, і зіставити її.

“Верифікація зараз є сформованим процесом. Вона діє на постійній основі – виявляє шахрайства та помилки в соціальній сфері. При виявленні невідповідності громадянина критеріям видачі допомоги – інформація про порушення направляється розпорядникам коштів у соціальній сфері (Мінсоцполітики, Пенсійного фонду, фондів соціального страхування тощо) З рекомендацією припинити виплату”, – розповіли в Мінфіні. Саме відомство скасувати соцдопомогу не має право.

Найбільше порушень в результаті верифікації виявили серед одержувачів субсидій. Найпоширеніший випадок – субсидіанти приховали покупку на суму від 50 тисяч гривень. Порушників в Мінфіні легко обчислюють: в державних реєстрах фіксується інформація про покупку землі або нерухомості на суму від 50 тисяч гривень. Друге місце за чисельністю порушень зайняли ті, хто допомогу отримують за фіктивними документами. Також тисячі офіційно безробітних (отримують допомогу) на ділі виявилися працевлаштованими.

У Мінфіні виявили понад 60 тис.українців, які, найімовірніше, отримують пенсії на підроблені документи. Перевірити цю інформацію повинні правоохоронні органи і Пенсійний фонд. Джерело в Кабміні розповів, серед українських “пенсіонерів” знайшли власників паспортів, оформлених на вкрадених у Криму та на територіях т.зв. “Республік”. Крім того, шахраї використовували паспорти померлих і переїхали на постійне місце проживання за кордон. Також під час верифікації виявили, що пенсії на підроблені паспорти оформлялися партіями в один день. Сплеск активності шахраїв спостерігався в червні 2013-го, пояснюють в уряді. З чим саме це пов’язано, належить з’ясувати правоохоронним органам.

Верифікацію не пройшли понад 150 тисяч сімей переселенців. Кожна сім’я в середньому отримувала 1314 гривень щомісяця. Для того, щоб залишити жителів окупованій території Донбасу без допомоги, необхідно, щоб переселенці відповідали хоча б одній з умов:

– переїхали з Донбасу до початку бойових дій;

– мають власне житло на підконтрольній українськійвлади території;

– мають депозит в банку на суму від 13700 гривень.

Всього відомство виявило 1 мільйон 190 тисяч порушень на загальну суму понад 1,6 мільярда гривень в місяць. Правда, далеко не на всі порушення відреагували Мінсоцполітики та Пенсійного Фонду. Наприклад, із 60,9 тисяч фіктивних пенсіонерів без грошей залишилися всього 32 тисячі чоловік.

На початку року президент Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України”, згідно з яким Мінфін отримав доступ до банківської таємниці для перевірки інформації про одержувачів субсидій, пільг, пенсій. Фактично, банківську таємницю скасували і це дозволило чиновника знаходити депозити переселенців в українських банках.

Кого можуть позбавити субсидії в результаті верифікації

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, число відмов при оформленні субсидій зросла в 2 рази. Ті ж, хто зміг оформити субсидію незважаючи на порушення, може залишитися без “знижки” в результаті верифікації. Якщо сім’я до оформлення субсидії зробила покупку, що перевищує 50 тис. гривень, субсидія їй не покладена протягом 12 місяців.

“Якщо сім’я придбала квартиру в кредит, то при визначенні його права на субсидію враховується сума першого внеску”, – пояснюють в Мінсоцполітики. При цьому нерухомість, яка дісталася в спадок, при розрахунку субсидії не враховується.

До слова, в загальний дохід при нарахуванні субсидії також враховується дохід від сільськогосподарської діяльності, дохід від банківських депозитів або цінних паперів, здачі житла в оренду. В інтернеті можна знайти десятки оголошень “здам квартиру з хорошим ремонтом і оформленою субсидією”. У територіальному органі соцзахисту пояснюють: це грубе порушення. Субсидію може оформити тільки та сім’я, яка проживає за вказаною адресою. Якщо це знімне житло – разом з декларацією про доходи і заявою на отримання субсидії потрібно надати і договір оренди.

Джерело: segodnya.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно