Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Вибір ділянки для будинку. Тип земельної ділянки

16232.jpg
 

Можна виділити кілька типів земельних ділянок, які підійдуть для життя. Кожен з них має свої особливості.
1. Земля під ведення особистого сільського господарства

Або інший тип ділянки, який не призначений для будівництва житлового будинку, – варіант досить екзотичний, але все ж має місце бути.Зміна цільового призначення землі – процес досить витратний і по грошах, і за часом. Але деякі люди все ж зводять будинки на таких наділах, хоча поставити їх на облік і зареєструватися там не можна.Швидше за все, будуть проблеми з підведенням комунікацій і подальшим продажем такої нерухомості. В принципі, це вибір для тих, хто хоче звести автономне житло і не планує його продавати.У документах даний будинок буде значитися як хозблок, призначений для обслуговування городу. Головна перевага такого варіанту – можливість жити без сусідів і невисока вартість землі, а то і ймовірність отримати її безкоштовно.Мінусів набагато більше: нелегальність забудови, плутанина з комунікаціями, відсутність інфраструктури.

2.Земля в місті

Має всі переваги в плані комунікацій та інфраструктури, але характеризується однією з найвищих цін і мінімальним якістю життя в плані екологічності.

3.Ділянка в селі

Основними плюсами є легальність оформлення, відносно невисока вартість простір і великі площі за рахунок прилеглих городів (до 50 соток), практично всі комунікації, більш-менш якісні дороги, мінімальна, але все жнаявна інфраструктура, високий ступінь екологічності (якщо поруч не було великих колгоспів), можливість купувати чисті продукти у сусідів. Мінусом можна назвати своєрідний контингент і відсутність різних закладів культурно-розважального характеру.

4. Дачні кооперативи

Цікаві відносно невисокою вартістю ділянок. Найчастіше площа одного наділу становить 6 або 8 соток, рідше 10. Втім, при бажанні легко можна знайти ділянки, що складаються з 2-3-х окремих.З комунікацій часто є лише електрику (не завжди хорошої якості), втім, зустрічаються і газифіковані садові товариства. Цікава особливість – наявність статуту кооперативу, який обмежує права його членів.Наприклад, може бути встановлена ​​заборона на утримання будь-якої сільськогосподарської живності, включаючи птицю. У більшості випадків дороги – грунтові або з щебеню, а значить, при рясних дощах перетворюються в бруд. Взимку їх можуть не чистити.Чим ближче дачі до міста, тим в більшій кількості будинків проживають цілий рік. У класичному ж випадку люди живуть лише в теплу пору року або навідуються по вихідним, тому нерідко тут процвітає злодійство. Інфраструктура – практично ніяка.Загалом можна сказати, що якість життя в дачному кооперативі на 90% залежить від самого домовласника. І це його проблеми – хто виконає ремонт дороги або почистить її від снігу, хто зробить освітлення по вулиці і т. Д.Втім, при наявності осудного глави кооперативу і адекватних сусідів все можна вирішити спільно.

5. Котеджні містечка

Ідеальна реалізація ідеї дачного товариства. Всі сусіди близькі в плані соціального статусу і проживають постійно.Площа ділянок – 6-10 соток, і всі необхідні комунікації вже заведені. Найчастіше територія закрита і охороняється. В тій чи іншій мірі, але існує інфраструктура. В преміальних містечках на території є свої магазини, кафе, фітнес-центр, дитячий садок.Швидше за все, тут працює одна або кілька будівельних компаній, які вже звели не один об’єкт на сусідніх наділах.Рівень екологічності котеджного містечка може бути найвищим, так як всі сусіди використовують сучасні каналізаційні системи, в той час як в селах або на дачах побутові стоки і нечистоти від тварин можуть зливати в грунт.

До недоліків можна віднести невеликі площі ділянок і постійні обов’язкові витрати на охорону і підтримку інфраструктури містечка.

При цьому не варто занадто довірливо ставитися до містечкам.В одному відомому випадку через рік після початку активної забудови місцева адміністрація подала в суд на новоспечених «землевласників», доводячи, що ділянками вони володіють незаконно і продавець не мав права розпоряджатися ресурсами сільради, тобто продати несвоє.

В іншому випадку котеджне містечко мав всю можливу інфраструктуру аж до басейну і невеликого кінотеатру. Але незабаром інвестори посварилися, орендні ставки були підвищені і практично всі торгові і сервісні точки на території закрилися.Більшість домовласників стало навідуватися тільки на вихідних, і замість повноцінного невеликого закритого містечка вийшло напівпорожнє поселення.

Даний варіант – один з найбільш дорогих і якісних в плані життя, але це аж ніяк не означає, що гроші вирішують все. І при такій покупці потрібно все кілька разів перевірити і перестрахуватися.

Джерело: superdom.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно