Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Відкритий доступ до інформації про власників нерухомості в Україні поліпшить ситуацію на ринку, на ціни не вплине – експерт

1141.jpg
 

Надання відкритого доступу до інформації про власників нерухомості в Україні і що у цьому разі зміни носять системний характер і справляють істотний позитивний вплив на інфраструктуру ринку нерухомості в цілому.
Таку думку висловив віце-президент Міжнародної федерації нерухомості “FIABCI-Україна” (Київ) Олександр Бондаренко, коментуючи ухвалення відповідних законодавчих ініціатив парламентом у вівторок.

“Тобто, ринок стає більш прозорим, більш зрозумілим, він стає відкритим, що покращує загальну ситуацію на ринку: система реєстрації вдосконалюється, змінюється, – плюс відкритість реєстрів дозволяє задовго до самої операції отримувати повну інформацію(Щодо об’єкта угоди – ред.) “, – Сказав він.

При цьому А. Бондаренко зазначив, що практика публічного доступу до даних про власників нерухомості застосовується в Європі, за впровадження якої ратували і учасники українського ринку нерухомості.

Разом з тим, оскільки подібні зміни на ринку нерухомості більшою мірою стосуються вдосконалення здійснюваних транзакцій, публічність даних про власників об’єктів нерухомості на ціноутворення і кількість угод особливо не впливає, додав він.

“Це просто поліпшення загального клімату на ринку, скажімо так. Тому, чекати, що якісь коливання цінові через це стануться, не варто. Цього не буде “, – пояснив А. Бондаренко.

Як повідомлялося, Верховна Рада на засіданні 14 жовтня прийняла 265-ма голосами у другому читанні і в цілому закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічнихдіячів “(№5114).

Раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що в разі прийняття зазначеного закону, будь-які суб’єкти господарської діяльності будуть зобов’язані розкривати інформацію про реальних власників.

За словами А.Яценюка, прийняття цього законопроекту дозволить громадянам України отримувати інформацію про власників всього нерухомого майна в країні.

Джерело: news.finance.ua

Возможно, Вам также будет интересно