Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Відкрито новий метод отримання електрики

18449.jpg
 

Група канадських інженерів з Альбертського університету розробила новий спосіб виробництва електроенергії для зарядки портативних пристроїв або датчиків. Це відкриття задає нові стандарти трибоелектричних наногенератор.
На це відкриття вчених наштовхнула випадковість: аспірант Цзюнь Лю, працюючи з атомно-силовим мікроскопом, забув натиснути кнопку, що подає струм на зразок, але все одно побачив, як струм проходить через матеріал.Спочатку він і його колеги подумали, що це якась аномалія або перешкоди, але в ході дослідження з’ясувалося, що механічна енергія консолі мікроскопа, що рухається по поверхні, може виробляти потік електрики.Однак замість того щоб вивільняти всю енергію в одному спалаху, виник сталий струм. «Це велике відкриття, – вважає професор Томас Тандат, науковий керівник Лю. – До сих пір інші команди змогли тільки виробити дуже висока напруга, але не ток.Те, що виявив Лю, це новий спосіб отримання безперервного потоку сильного струму ».

На практиці це означає, що генератори нанорозміру мають можливість отримувати енергію для електричних пристроїв на основі найдрібніших рухів і коливань: від роботи двигуна, руху по автотрасі і навіть від серцебиття.Застосовувати цю технологію можна буде всюди, від сенсорів для спостереження за станом трубопроводів або мостів до переносної електроніки, пише Phys.org.

Джерело: hightech.fm

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно