Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Відкриття реєстру нерухомості може перетворитися на формальність – експерт

1216.jpg
 

Українці можуть не отримати реального вільного доступу до реєстру прав на нерухомість незважаючи на прийняття Верховною радою відповідного законопроекту.
Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя, коментуючи ухвалення в цілому проекту закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічнихдіячів “.

“Реєстр сьогодні є практично порожнім. Тобто в нього внесені тільки дані про поточну реєстрації нерухомості та про відчуження, які проходили протягом декількох останніх років.Таким чином, придбання навіть п’ятирічної давності вже будуть в тіні “, – говорить експерт.

Крім того, за його словами, процедури доступак системам реєстру прийнятий Верховною радою законопроект не змінює.”Поки що сведеніяо реальних власників нерухомості зможе вільно подивитися обмежена кількість людей: самі власники і ті, хто володіє часткою житла.Звичайно ж, це право залишиться і у тих категорій фахівців, які мали доступ до такого реєстру до цього: державні реєстратори, нотаріуси, правоохоронці.Звичайні ж українці повинні будуть подавати для отримання інформації з реєстру письмові заяви або заявки через Інтернет “, – зазначив Д. Шостя.

Втім, за його словами, навіть такий режим доступу до реєстру суттєво зменшить кількість шахрайських операцій.”Коли реєстр запрацює повноцінно, це дозволить кожному покупцеві перед придбанням житла перевіряти всю його” таємницю “, попередніх власників, історію дарування і продажів, рейдерських захоплень, застав. Сьогодні ця інформація доступна тільки за тіньовими каналам.Враховуючи, що на вторинному ринку близько третини всіх квартир мають сумнівну репутацію – пов’язану чи то з кредитними питаннями, чи то з арештами або незаконним перепродажем, чи то зі спірним успадкуванням – відкриття інформації про такий житло хоча б для потенційнихпокупців буде великим проривом “, – вважає керівник відділу продажів ЖК” Park Stone “.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно