Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Відпочинок у Києві: міська влада створить барбекю-зони

0_1176bf_1e78056c_orig
 

Міська влада створюватиме в парках барбекю-зони. З 1 квітня 2016 року в Києві набула чинності заборона на приготування шашликів і інших продуктів на багатті в лісопаркових зонах. Як показала статистика, причиною 95% пожеж в минулому році став людський фактор. Міська влада вирішила серйозно взятися за благоустрій і наведення порядку в зелених зонах міста, тому для шашликів були виділені спеціальні місця.

Відпочинок на околицях

Всього спеціально відведених барбекю-зон в Києві 38 і переважно вони знаходяться на околицях – на території Дарницького та Святошинського лісопаркових господарств, а також в «Конча-Заспі». «Ці місця в пожежному плані більш безпечні, оскільки вони знаходяться серед дубових і березових насаджень, а не хвойних, які є легкозаймистими, а також недалеко від водойм. Більшість зон відпочинку розташовані вздовж трас: Броварський, Бориспільської, траси на Житомир і «Конча-Заспи», – розповів директор Дарницького лісопаркового господарства Михайло Явний.

У цих зонах є спеціальне обладнання – альтанки і мангали, а по периметру прориті мінералізовані смуги, які є бар’єрами на шляху руху вогню. Також передбачено обладнання для гасіння пожежі. При цьому варто відзначити, що оренда мангалу і альтанки на 10 осіб буде коштувати близько 300 грн., ціни по всьому місту можуть відрізнятися максимум на 50 грн. Але якщо прийти зі своїм мангалом і розміститься на галявині, то посиденьки будуть безкоштовними.

Щоб бажаючим відпочити не доводилося їхати на околицю міста, виконуючий обов’язки гендиректора комунального підприємства «Київзеленбуд» Євген Кугук запевнив, що планується створення подібних барбекю-зон в більшості парків Києва у всіх районах столиці. Першочергові проекти – на Оболоні, Трухановому острові та в парку Партизанської слави. А пілотним проектом стало створення такої зони відпочинку в парку «Перемога», що в Дніпровському районі Києва.

Нова система благоустрою

Представники міської влади зазначають, що приготування шашликів за межами барбекю-зон, навіть якщо вони готуються на мангалі, буде каратися штрафом у розмірі 1500 грн. За виконанням правил спостерігатимуть інспектори з благоустрою, а також поліція, яка також може оштрафувати, але на меншу суму – 255 грн. (штраф за розведення багаття).

«На сьогоднішній день ми щільно співпрацюємо з поліцією, яка повинна виявляти всіх порушників. Зараз з Департаментом благоустрою КМДА узгоджується графік патрулювання парків і скверів, чергувати будуть піші та велопатрулі», – розповів Євген Кугук.

А щоб спонукати жителів Києва дотримуватися правил благоустрою, міська влада ініціює підвищення штрафів до 17-20 тис. грн, відповідний законопроект (№5022) вже знаходиться на розгляді в парламенті.

У свою чергу для підвищення ефективності в питаннях виявлення порушників буде використовуватися фото і відеофіксація. При цьому, як розповів заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, в майбутньому в найбільш відвідуваних місцях лісів і парків буде встановлено відеокамери, які будуть спостерігати за ситуацією. Сигнал буде виведений на відповідну службу, яка буде вести цілодобове спостереження і оперативно реагувати», – розповів Петро Пантелєєв.

На сьогоднішній день вже встановлено 30 засобів спостереження в Дарницькому і Святошинському лісопаркових господарствах, а також «Конча-Заспі», але заступник голови КМДА визнає, що в майбутньому знадобляться сотні, а може й тисячі камер, кожна з яких коштує близько 3 тис. грн.

Джерело: abcnews.com.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно