Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Відтепер відкритий вільний доступ до Земельного кадастру

6816.jpg
 

Відкрито інформацію особственніках і користувачів земельних ділянок по всій території України.

Зміни пов’язані з тим, що з 6 жовтня діє Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості в сфері відносин власності з метою запобігання корупції».

Нова електронна послуга в земельній сфері доступна через Публічну кадастрову карту.

До сьогоднішнього дня можна було отримати інформацію тільки про площу земельної ділянки та її цільове призначення, тепер же доступна і інформація про власника земельної ділянки.

Обов’язковою умовою отримання доступу до інформації є електронна ідентіфікаціязаявітеля – з використанням електронного цифрового підпису або альтернативної схеми ідентифікації BankID (ідентифікація через банківську картку).

Інформаційна система автоматично обробляє запит і надає відомості про права власності на землю та дату їх придбання. Інформація надається безкоштовно.

Як раніше відзначав глава Госгеокадастра, інформація про власників земельних ділянок надається, спираючись на дані бази Державного реєстру речових прав, тому у відкритому доступі також буде інформація про те, передано ділянку в оренду.

Передбачається, що відкриття реєстру значно посилить контроль громадянського суспільства за використанням та обігом земель в країні.

При цьому в Госгеокадастре повідомили, що на сьогоднішній день в кадастр внесено трохи більше 60% всіх земельних ділянок Україна.Наповнення кадастру відбувається в міру того, як формуються земельні ділянки, і ті ділянки, з якими останнім часом не проводилося ніяких операцій з передачі прав власності, не внесені в кадастр.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно