Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Використання енергозберігаючих технологій в житловому будівництві знижує прибутковість девелопера на 30-45%

 

Енергозберігаючі технології в житловому будівництві істотно знижують прибуток забудовника.
Про це на конференції Engineering & Green Technology заявила співзасновник і керуючий партнер Українського клубу нерухомості (URE Club) Ольга Соловей.

За її словами, окупність вкладень в енергозберігаючі технології в об’єктах комерційної нерухомості (ТРЦ, бізнес-центрів та ін.) На сьогоднішній становить до 10-12 років, а в житловому будівництві це можливо в строк до 15 років. «Використання енергоефективних технологій є вигідним девелоперам і забудовникам тільки в тому випадку, якщо подальша експлуатація цих об’єктів залишиться за ними.Якщо об’єкт розрахований на продаж, це стає нерентабельним. Наприклад, енергозберігаючі технології в житловому будівництві можуть окупитися переважно в проектах будівництва дохідних будинків », – підкреслила Ольга Соловей.

Експерт також акцентувала увагу на тому, що на сьогоднішній день прибутковість житлових проектів в категорії економ- і комфорт-класу за різними оцінками не перевищує 25%.«Цілком очевидно, що в умовах жорсткої конкуренції за покупця деякі компанії свідомо йдуть на те, щоб в своїх проектах впроваджувати елементи енергозберігаючих технологій в будівництві, тим самим знижуючи очікувану прибутковість», – вважає вона.

Разом з тим керівник URE Club’а зазначила, що частка житлових об’єктів з використанням енергозберігаючих технологій на сьогоднішній день досягає 50% від загального числа споруджуваних будинків.При цьому частка об’єктів комерційної нерухомості, що будуються за цими технологіями, становить всього трохи більше 5%. «Однією з головних завдань українського будівельного спільноти є поступове впровадження енергозбереження в будівництві.Уже зараз вітчизняні забудовники в своїх «житлових» проектах використовують системи рекуперації повітря, конденсаційні газові котли та ряд інших енергозберігаючих технологій. Посил для покупця досить простий: економія коштів на тепло може досягати до 30%.З іншого боку, важливим для реалізації таких будівельних проектів є мета самого замовника будівництва.Саме замовник об’єкта, крім маркетингових можливостей для залучення покупця, повинен усвідомити, що його місце на ринку багато в чому буде залежати від готовності в найближчі кілька років цілком перейти на використання енергозберігаючих технологій », – підсумувалаОльга Соловей.

Джерело: news.realt.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно