Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Вищий адмінсуд визнав незаконним податок на елітні авто

avtosbor---------450-267
 

Українські водії, які мають в гаражах елітні іномарки, можуть не платити транспортний податок в 25 тис. грн. на рік. Вищий адміністративний суд своїм рішенням у справі К/800/8077/16 визнав незаконність цього податку за минулий рік, але цю правову позицію можна використовувати і щодо податку за 2016 р, повідомили в адвокатському бюро “Руслана Павелко”.

Експерти додають: ВАСУ скасував судові відмови апеляційної та першої інстанцій у справі №826/22028/15, визнавши, що податкове повідомлення-рішення про донарахування автовласникові транспортного збору в 2015 р. незаконне.

До ВАСУ дійшов приватний позивач, власник авто Land Rover 2013 випуску. До цього він вже отримав відмови в Київському апеляційному адміністративному та Окружному адміністративному судах столиці за своїм позовом до державної податкової інспекції в Шевченківському районі Києва. У ньому він просив визнати протиправним таке рішення. скасувати податкове повідомлення-рішення про нарахування транспортного збору, виписане в 2015 р.

Автовласник отримав від податківців квитанцію на транспортний збір 2015 року на 18 тис. 750 грн.

ВАСУ в своєму рішенні керувався наступними аргументами: транспортного збору немає в переліку загальнообов’язкових державних податків і зборів, а, згідно з п.9.5 ст. 9 Податкового кодексу, встановлення інших податків не допускається.

У статті 10 НК, яка прописує перелік місцевих податків, транспортний збір прямо не вказано. Але є податок на майно, який складається із трьох різних зборів – на нерухомість, землю і транспортний засіб. Таким чином, формально транспортний збір можна віднести до місцевих податків. У той же час місцеві збори не можуть встановлюватися виключно парламентом. У кожному місті і селищі таке рішення Верховної Ради має бути підкріплено ще й відповідним рішенням місцевої влади.

Причому, щоб транспортний податок став законним в тому чи іншому населеному пункті, чиновники повинні оприлюднити рішення про впровадження цього принципу до 15 липня року, що передує бюджетному періоду. Іншими словами, щоб транспортний податок став законним в 2017 р., місцева влада повинна була повідомити про нього до 15 липня 2016 р. Тобто, в містах, де подібні рішення ще не прийняті, податок на дорогі іномарки може запрацювати вже тільки з 2018 р.

“Подібних судових було більш ніж достатньо по всій країні до укладення ВАСУ. Податок не законний через те, що не дотримувалися всі законодавчі норми при його прийнятті. Можна не сумніватися, що людей надихне висновок ВАСУ, і оскаржувати його стануть ще активніше. Занадто багато несподівано потрапили під дію нового податку: головним чином через різку девальвацію гривні в останні роки (сталася переоцінка раніше придбаним машин). До того ж не виключено, що деякі водії спробують залучити податківців до кримінальної відповідальності. Адже фіскали надсилають їм повідомлення-рішення по незаконному податку”, – прокоментував ситуацію старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнер” Ростислав Кравець.

Джерело: ubr.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно