Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Високий сезон: чому дорожчає оренда квартири в Києві

77
 

Знайти знімну квартиру в Києві зараз проблематично. На ринку почався справжній ажіотаж – житло розходиться як гарячі пиріжки. Причина банальна: серпень і вересень традиційно ознаменують відновлення ділової активності – люди повертаються з відпочинку, починають переїжджати, а студенти підшукувати собі житло.

За словами експертів, попит на квартири в цей період зростає в кілька разів. А підвищений інтерес, як відомо, підігріває і ціни. Так, студентам і їх батькам доведеться витратити на житло більше, ніж в минулому році.

“За півроку ціни на оренду однокімнатних квартир у Києві в середньому зросли на 11,3%, і найближчим часом на їх зниження сподіватися не варто”, – розповіла pr-менеджер OLX Оксана Венгровська.

Цінова географія

Подорожчали не тільки однушки, а й дво-, трикімнатні квартири. З лютого по липень 2016 року вартість оренди двокімнатних квартир в Києві виросла на 14,3%, а трикімнатних – на 9,8%.

При цьому, однокімнатні квартири як і раніше залишаються найбільш затребуваними серед наймачів: їх орендують 46,2% користувачів. На “двушки” задивляються 41,5% потенційних орендарів, а 12,3% шукають в оренду трикімнатні квартири.

“На зростання вартості завжди впливає те, що з вересня людей до Києва приїжджає більше, в тому числі і студентів. До сих пір йде потік переселенців зі східних регіонів України, і це теж впливає на підвищення попиту, а відповідно і ціни”, – розповів керуючий партнер агентства нерухомості “ХІРШ” Віталій Шокал.

Найбільшою популярністю серед квартиронаймачів користується Дарницький район столиці – тут укладається більшість угод. Середня вартість оренди однокімнатної квартири в цьому районі в лютому становила 6 055 грн., а в липні виросла до 6 412 грн. Двокімнатна квартира за півроку подорожчала з 8 187 до 8 597 грн., а за трикімнатну доведеться викласти 10 649 грн. в місяць, хоча ще в лютому її можна було зняти за 9 617 грн.

При цьому, спостерігалися істотні коливання: в травні оренда однокімнатної квартири в Дарницькому районі обходилася в середньому на 136 гривень дорожче, ніж в липні, а двокімнатну в останній весняний місяць можна було зняти навіть дешевше, ніж в лютому, – за 8 045 грн.

Також до трійки районів, де найчастіше в останні півроку знімали квартири, входять Шевченківський та Дніпровський. Рейтинг популярності столичних районів виглядає наступним чином:

Примітно, що популярні райони аж ніяк не найдешевші. Мінімальна вартість оренди – в Деснянському районі, який в даному рейтингу посідає лише сьоме місце: однокімнатну квартиру в липні тут можна було зняти в середньому за 4 823 грн. (для порівняння: в лютому – за 4 290 грн.), а двокімнатну – за 5 778 грн. (в лютому – на 13,3% дешевше).

Приблизно в одну ціну обійдеться оренда однокімнатних квартир в Подільському і Святошинському районах: із лютого по липень вони подорожчали з 4 724 до 5 354 грн. і з 4 696 до 5 360 грн., відповідно. Ну а найдорожчим районом традиційно залишається Печерськ: в липні за однокімнатну квартиру тут просили в середньому 9 771 грн., хоча ще в лютому ця цифра не перевищувала 8 386 грн.

Найбільше подорожчала оренда двокімнатних квартир в Солом’янському районі. Якщо в лютому “двушку” тут можна було зняти за 6 747 грн., то в липні середня ціна виросла на 43% – до 9 678 грн. Найдоступніші для оренди двокімнатні квартири, крім вже згадуваного Деснянського району, можна знайти в Подільському (6 677 грн. в місяць), Святошинському (7 392 грн.) і Дніпровському (7 839 грн.) районах.

Трикімнатні квартири в липні найвигідніше було знімати в Деснянському (5 939 грн. в місяць), Подільському (6 908 грн. в місяць) і Солом’янському (8 619 грн. в місяць) районах, а найдорожче оренда “трійок” обходилася в Шевченківському (14 750 грн.), Печерському (13 942 грн.) і Голосіївському (13 000 грн.) районах.

Коливання курсу валют, які спостерігалися в першому півріччі 2016 р. стало причиною невеликого зростання орендних ставок не тільки в гривнях, а й в доларах. Найдешевшим варіантом із запропонованих квартир була однокімнатна на Мінському масиві за 2 500 грн., а найдорожчим – квартира в елітному будинку на Барбюса недалеко від станції метро “Палац Україна” за $ 2 тис. на місяць.

Звідки тарифи?

Серед причин подорожчання оренди столичних квартир експерти також називають і те, що в 2016 р. економіка країни почала демонструвати перші ознаки зростання -темп промислового виробництва і ВВП після двох років затяжного піке показали позитивну динаміку. Національний банк в липневому “інфляційні звіті” повідомив, що в другому кварталі 2016 року зростання ВВП прискорилося до 1,6% в річному вимірі в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

До того ж, за даними Держстату, в Україні зросли середні зарплати. За рік розмір окладів збільшився майже на чверть, і в травні середня зарплата в Києві становила 8 080 грн. Цим відразу ж скористалися власники квартир, піднявши ціни на оренду.

Зрозуміло, що власники, “малюючи” ціни, заклали в них і фактор дорожчання комуналки.

З огляду на наплив студентів, в найближчі два місяці орендоване житло, швидше за все, подорожчає ще більше. Також багато що залежатиме від купівельної спроможності населення, інфляції в країні і курсу долара до гривні.

“На сьогоднішній день немає передумов до здешевлення житла. Людей в Київ приїжджає все більше, а квартир в оренду не вистачає. Квартири за адекватною ціною дуже швидко здаються – від кількох днів до двох тижнів максимум”, – говорить Віталій Шокал.

Джерело: ubr.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно