Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Влада Києва хоче реанімувати проект “Повітряний експрес”

ibm_promo_express_east
 

У КМДА хочуть відновити проект “Повітряний експрес”, який курирував Владислав Каськів під час перебування на посаді глави Держінвестпроекту. Зокрема, мова йде про будівництво залізничної лінії, що з’єднує ст. “Київ-Пасажирський” і МА “Бориспіль”.

“Ми ведемо дискусію з Мінінфраструктури (МІУ), щоб розморозити цей проект. Таке повідомлення дозволить дістатися до центру міста, швидко і комфортно. Особисто мені дуже подобається те, як це працює в Сеулі: коли ти сідаєш на експрес, ти вже реєструєшся на рейс і там же здаєш багаж. В аеропорту – проходиш тільки паспортний, митний контроль і сідаєш в літак. Це дуже зручно”, – розповів Ілля Сагайдак, заступник голови КМДА.

В кінці минулого року тодішній перший заступник міністра інфраструктури України Володимир Шульмейстер розповів, що МІУ шукає інше застосування китайському кредиту, що призначався для будівництва “Повітряного експресу”.

“Провели попередні переговори з китайською стороною, щоб змінити призначення цього кредиту. Спорудження прямого залізничного сполучення між центром Києва та аеропортом Бориспіль, за нашими розрахунками, зараз безперспективне. Щоб цей комерційний проект працював хоча б “в нуль”, при поточному пасажиропотоці ціна квитка повинна бути близько $ 20-25″, – розповів Шульмейстер.

Нагадаємо, “Повітряний експрес” повинен був пройти на території аеропорту через підземний тунель. Почати будівництво планувалося в першому кварталі 2015 року. Загальна кошторисна вартість проекту оцінювалася в $ 372 млн. Реалізувати його планувалося за рахунок кредиту, наданого Ексімбанком Китаю.

У 2013 році Україна отримала перший транш у розмірі $ 52 млн на проведення підготовчих робіт. У 2014 році проект був припинений. В МІУ вважають будівництво залізничної гілки економічно-необгрунтованим, а у фінансовій документації проекту були знайдені порушення.

Джерело: delo.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно