Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Влада почала боротися з тиранією ЖЕКів

5246.jpg
 

Нардепи продовжують боротьбу з тиранією ЖЕКів. Минулого тижня були схвалені зміни до Закону «Про ЖКП», які додають обов’язків комунальникам з утримання будинків та прибудинкової території.

З набранням чинності Закону №417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який, за словами парламентаріїв, покликаний зруйнувати монополію ЖЕКів, «чорні дні» для житлово-експлуатаційних, і їм подібних контор не закінчилися.На останньому пленарному засіданні Верховної Ради народні обранці вирішили додати їм обов’язків.

Мабуть, кожному знайома ситуація: коли отримуєш щомісяця платіжки, платиш певні гроші за утримання будинку та прибудинкової території, а дивишся навколо і за що – не тямиш.Здається, все той же під’їзд, все та ж сходова, цвіте, скажімо, клумба з садовими рослинами і не зовсім – нічого не змінилося.

Нардепи запевняють: з цим скоро може бути покінчено, кожен житель буде знати, за що платить ЖЕКу – за надання послуг з утримання будинків та прибудинкової території вони звітуватимуть перед замовником послуг як про кожної отриманої і витраченої копійки, так іпро обсяги виконаних робіт.Зокрема, про це йдеться у проекті Закону №1714 «Про житлово-комунальні послуги» (щодо удосконалення механізму надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій) », який був прийнятий народними обранцями в першому читанні14 липня.

«Цей законопроект фактично є звільненням мільйонів українців від маленької, але дуже важкою і страшною тиранії, яку проти них здійснюють так звані ЖЕКи.Їх багато насправді назв сьогодні, в різних містах вони називаються по-різному, але суть від цього не змінюється. що відбувається?Коли вони виставляють людям рахунки за так звану послугу СДПТ (утримання будинків і прибудинкових територій), вони це роблять, не даючи людям можливості, побачити акт виконаних робіт.Тобто, постфактум, фактично людина отримує кожен місяць платіжку, незалежно від того, чи були послуги його дому надані: з прибирання, поточного ремонту, підтримки комунікацій, чи ні.І це відбувається по всій країні, є кілька міст, зокрема місто Вінниця, де це питання вирішене.Законопроектом пропонується, щоб люди могли підписувати акт виконаних робіт, і лише після цього, ЖЕКи могли нараховувати їм платежі СДПТ – це те, що звільнить мільйони українців від тієї тиранії ЖЕКів, як це сьогодні відбувається », – зазначив під час розглядудокумента парламентом один з його розробників-народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олексій Гончаренко.

Більш конкретно – законопроектом №1714 передбачається доповнення частини 2 статті 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» новими пунктами, згідно з якими виконавець зобов’язаний вести облік доходів і витрат, які він здійснює відповідно дозаконодавством для надання кожної послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, відповідно до встановленого переліку »(пункт 11) і« складати акти про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій покожному будинку і кожній послузі »(пункт 12).

На думку розробників, прийняття цього проекту Закону дозволить «встановити прозорий механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також підтвердження фактичного надання послуг споживачам».За їх словами, в даний час нерідкі випадки зловживання виконавців послуг і небажання платити непідтверджені тарифи з боку споживачів.

Примітно, позитивно оцінює відповідну ініціативу і профільний Комітет Верховної Ради.«Головне науково-експертне управління вважає, що проект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.Зокрема, щодо уточнення назви проекту, вживаних термінів, порядків ведення обліку і складання актів про надання послуг. Комітет з питань запобігання та протидії корупції не виявив проекті корупціогенних чинників.Комітет з питань бюджету зазначає, що законопроект не має впливу на показники бюджету.Враховуючи вищевикладене, Комітет рекомендує Верховній Раді України: законопроект за номером 1714, за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу, доопрацювати його з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи і внести його нарозгляд у другому читанні », – наголосила під час розгляду документа в парламенті заступник голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак.

Так, у законопроекту №1714 є всі шанси дійти до фінішної прямої. Питання стоїть лише за тим – коли і як будуть реалізовуватися на практиці пропоновані нововведення. Відповіді в тексті законопроекту поки немає.

А між тим, судячи з питань, що надходять до редакції, багато хто і не знають, які саме послуги з утримання будинків та прибудинкової території повинні надаватися ЖЕКами.

Зауважимо, утримання будинків і прибудинкових територій – це господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та / або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд,комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

Типовий перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій включає:

– Прибирання прибудинкової території;

– Прибирання сходових кліток;

– Вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження тазахоронення);

– Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі;

– Технічне обслуговування ліфтів;

– Обслуговування систем диспетчеризації;

– Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем: гарячого водопостачання, холодного водопостачання, водовідведення,теплопостачання, зливової каналізації;

– Дератизацію;

– Дезінсекцію;

– Обслуговування димовентиляційних каналів;

– Технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем уразі їх наявності;

– Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, розміщені назакріпленої в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків);

– Поливання дворів, клумб і газонів;

– Прибирання та вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледнимисумішами;

– Експлуатація номерних знаків на будинках;

– Освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води;

– Енергопостачання ліфтів;

– Періодичну повірку, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їхдемонтаж, транспортування та монтаж після повірки.

Джерело: law.jkg-portal.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно