Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Власник першої приватної електростанції на Київщині продає електрику державі

4797.jpg
 

У селі Гнідин на Київщині підприємець встановив на даху власного будинку сонячні батареї. Таким чином він вирішив боротися з регулярним відключенням світла.

Потужності сонця, як виявилося, вистачає не тільки, щоб повністю забезпечувати власні потреби, а й для продажу електроенергії державі.

Постійні стрибки напруги, зламана техніка, довгі години без світла.Так живуть більшість жителів селища Гнідин на Київщині. Місцеві будинку занурюються в темряву регулярно – старі лінії електропередач не витримують навантаження.

“Відключення без попередження, без чіткого графіка відключали світло на 2, 3, 4 години, вранці, ввечері, в самий піковий час 23-00 у нас полетів котел – спочатку став барахлити через ці відключень, потім просто зламався, і ми залишилися без опалення перед зимою, без води гарячої “, – Розповіла власниця сонячної електростанції Марина Міжарева.

Щоб не купувати нову техніку, власники будинку порахували і встановили на даху будинку 12 сонячних панелей.

“За ціною – близько 7 тисяч доларів.За фактом ця цифра плюс-мінус дорівнює вартості середнього бензинового або дизельного генератора.Під час віялових відключень торік все село стояло, а ми відмінно працювали – кип’ятили чайник, ходили в баню, насолоджувалися життям “, – пояснює власник сонячної електростанції Слава Міжарев.

Завдяки сонячним батареям родині вдалося не тільки себе забезпечити електрикою, але ще й продавати його державі за “зеленим тарифом”. Оформити цей маленький бізнес в Київобленерго виявилося неважко – схема повністю прописана в законі.Затримки виникли тільки через незвичайності проекту – родина Міжаревіх була першою на Київщині, яка звернулася до комунальників з такою ідеєю.

“Ми купуємо електроенергію у держави по 40 копійок, а держава нам платить майже по 4 гривні, виходить, нам дуже зручно її продавати”, – пояснює власниця сонячної електростанції Світлана Міжарева.

За її даними, взимку прибутку практично немає.Через похмурої погоди енергії вистачає лише на власні потреби. Зате починаючи з березня сім’я може заробляти по 800 гривень на місяць.

“Я, як ІТ-шник, можу зайти, змінити з будь-якої точки світу будь-який параметр, подивитися, скільки я заробив за день, і скільки спожили мої родичі”, – пояснює власник сонячної електростанції Слава Міжарев.Тепер Слава розробляє наступний проект – хоче за рахунок сонця на 70% скоротити споживання газу для опалення та підігріву води. Адже, за його словами, після початку холодів платіжки за газ “порадують” власників приватних будинків космічними цифрами – в 4-5 тисяч гривень.

Джерело: gloss.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно