Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Власникам квартир видаватимуть довідки по електронній пошті.

2885.jpg
 

З 1 квітня в Україні запрацюють нові електронні сервіси, які візьмуть на себе реєстрацію нерухомого майна та бізнесу.

З 1 квітня в Україні запрацюють нові електронні сервіси, які візьмуть на себе частину роботи держреєстраторів (реєстрація нерухомого майна та бізнесу). Про це повідомляє Бізнес.Вести з посиланням на заяву першого заступника міністра юстиції України Наталії Севастьянової. Пізніше буде збільшено кількість точок прийому документів та розширено перелік суб’єктів, які можуть проводити реєстраційні дії.Необхідність змін в системі обумовлена, зокрема, тим, що держреєстратори буквально завалені паперовою роботою, що не має прямого відношення до їх професійних обов’язків. Так, у 2014 році службою було видано 1,3 млн виписок, витягів та довідок.”Вся система працює тільки на те, що відписує папірці, замість того, щоб працювати. Це більше половини роботи, якій зайняті держреєстратори. І тільки 49% складають власне реєстраційні дії”, – сказала Наталія Севастьянова.

За словами заступника міністра, якщо перевести всю роботу в електронний формат, то можна буде зменшити черги і знизити корупційні ризики, а в перспективі – як мінімум удвічі скоротити кількість чиновників-реєстраторів (які не підтвердили свою ефективність) зарахунок передачі їх функцій місцевим органам самоврядування і нотаріусам.

В рамках реформи вже діють пілотні проекти. Перший називається “Екстериторіальність” (можливість подачі документів незалежно від місця реєстрації суб’єкта) – вже виправдовує себе.І з 20 березня буде поширений не тільки на Київську та Вінницьку області, а ще й на міста Київ, Івано-Франківськ та Калуш (Івано-Франківської області), розповіла перший заступник міністра.

Другий пілот – “Модельний офіс” (поділ функцій на прийом документів та прийняття рішень про реєстрацію різними суб’єктами). “Реєстратор буде мати чіткі критерії та стислі строки прийняття рішення. Якщо він двічі прострочить, то перестане виконувати свої обов’язки.Раз не може дотримуватися вимог “, – сказала Наталія Севастьянова.

Так що, якщо все піде за планом, клієнт незабаром зможе сам, без участі держреєстратора, отримати в електронному вигляді витягу з реєстру речових прав про результат реєстрації або відмова у проведенні такої.А також отримати електронну витримку або довідку з Єдиного держреєстру підприємств.

В принципі, отримати витримку або довідку на електронну пошту можна і зараз.Але для цього потрібно нотаріально засвідчити свій запит, а також отримати електронний цифровий підпис.”В результаті це виявляється складніше, ніж прийти особисто в офіс реєстраційної служби і вистояти чергу”, – пояснює невдачі колишньої реєстраційної служби перший заступник голови Мін’юсту. Так що не дивно, що в минулому році, за даними відомства, з 814,8 тис.витягів з Єдиного держреєстру в електронній формі було видано всього 75 штук. А з майже 262 тис. Виписок і 244 тис. Довідок в електронній формі було представлено лише 25 і 1, відповідно.

Тому принцип роботи з електронним форматом документів планують змінити.З моменту набрання чинності законопроекту №1580 (він очікує підпису президента) ці дві вимоги будуть скасовані. “Ви заходите на сайт, платите за послугу з банківської картки, яка і є вашим індентіфікатором, і отримуєте електронну витримку.Документ отримує свій унікальний штрих-код, завдяки якому можна перевірити його легітимність “, – сказала Наталія Севастьянова.Люди, які отримують доступ до електронного кабінет, можуть будинку роздруковувати ці документи, не витрачаючи даремно свій час і гроші на відвідування реєстраційної служби.

До того ж з 1 липня 2015 функції фронт-офісу (прийом документів для здійснення реєстраційних дій) зможуть отримати посадові особи органів місцевого самоврядування, працівники Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та нотаріуси.”Громадяни зможуть подати документи будь-якого з цих суб’єктів або в реєстраційну службу”, – розповів перший заступник голови Державної реєстраційної служби України Артем Янчук.Передбачається, що це посилить конкуренцію на ринку надання реєстраційних послуг і дозволить скоротити терміни їх надання.

Правда, відбудеться це не одномоментно.Наталія Севастьянова повідомила “Вістям”, що держава буде передавати частину повноважень на місця поступово, у міру готовності фахівців. “Зараз не всі регіони готові.Ми поступово вибираємо ті області, де це можна запустити, вчимо людей, щоб не завалити процес реєстрації “, – сказала вона. Адже держава передасть місцевій владі не тільки функцію, але й гроші на її виконання.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно