Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Водопостачання будинку з артезіанської свердловини

335612_603as_1
 

Підняти воду зі свердловини і забезпечити її подачу в будинок можуть насоси. Правильний вибір обладнання – запорука надійної служби системи водопостачання.

Переваги незалежності

Постачання водою – одна з найважливіших завдань у справі забезпечення комфортного проживання в будинку. Дані статистики свідчать, що середнє водоспоживання становить 3000-5000 л/міс. на людину. Це означає, що для сім’ї з трьох-чотирьох чоловік знадобиться до 9000-15000 л/міс., або 300-500 л/сут. У приватному будинку витрата може збільшитися за рахунок наявності присадибної ділянки та необхідності його поливу. Також воду тут використовують в інших господарських цілях, наприклад для миття машини. Споживання залежить також від числа точок розбору, звичок і способу життя тих, хто живе в будинку. Кінцева величина може бути в 1,5-2, а то і 3 рази більше середньостатистичної.

Усі ці потреби забезпечує сучасна автономна система водопостачання. Вона є єдиним можливим варіантом у тих місцях, де централізованого водопроводу немає. Але часом домовласники примусово відключають своє житло від комунальних мереж. Адже серед переваг водної незалежності – гарантія підтримки тиску в системі. А це важливо як з точки зору комфорту (хороший натиск на верхньому поверсі будівлі), так і в питанні працездатності побутової техніки. Крім того, поліпшується якість води, що подається. Причому навіть у порівнянні з колодязем. Адже чим ближче вода до поверхні, тим більше вона може піддаватися забрудненню. Правда, сучасне водопостачання, так чи інакше, передбачає установку систем підготовки і фільтрації. Важливо інше: у випадку з автономним водопроводом можна бути впевненим в якості і стан труб на всьому шляху від джерела до споживачів.

У продажу є два основних види насосів: поверхневі й заглибні. Корпус перших встановлюють нагорі, на суші або на поверхні води (тоді для утримання використовують поплавок). Вони піднімають воду за допомогою всмоктування з глибини до 8 м. У теорії сили таких насосів вистачить на підйом води і з глибини до 10 м. Але в такому разі можливі збої, перегрів і вихід приладу з ладу. Тому поверхневі насоси призначені для підйому води з неглибокого колодязя.

Для свердловин треба вибирати заглибні, які знаходяться в рідині. Вони зможуть дістати воду з великих глибин. За принципом дії виділяють вібраційні і відцентрові занурені насоси. У перших забезпечується різниця тиску між вбудованим вібратором і мембраною. Завдяки цьому відбуваються коливання і забезпечується відтік води. Коштують вібраційні насоси дешевше, але через постійну вібрацію підвищується шанс передчасного виходу з ладу системи фільтрації і пошкодження стінок свердловини. Якщо купувати таке обладнання, то слід вибирати серед моделей з термовимикачем. Це допоможе уникнути поломки в разі зниження рівня води або замулювання пристрою. Більш надійними і універсальними є відцентрові насоси для свердловин. Однак і коштують вони дорожче. Процес забезпечує взаємний рух коліс і лопаток, між якими виникає відцентрова сила. Вона і перекачує рідину. Також іноді в окрему категорію виділяють відцентрові насоси, призначені для роботи на глибині від 20 м і більше. Їх називають свердловинними або глибинними.

Параметри свердловини

Правильно вирішити, яка модель насоса потрібна для конкретного випадку, допомагає знання характеристик самої свердловини.

Глибина свердловини, тобто відстань до дна від поверхні землі. Бурильна компанія в обов’язковому порядку вказує її в паспорті або іншій супровідній документації до свердловини. Якщо остання існує давно і документи втрачено, доведеться дізнаватися глибину дідівським методом – за допомогою грузила на мотузці. Потрібно опустити його в свердловину, а коли натяг мотузки ослабне, відзначити цей рівень і потім виміряти довжину ділянки мотузки.

Висота стовпа рідини, або статичний рівень води. Так називають відстань від дна свердловини до дзеркала води. Її, знову-таки, можна дізнатися з документації або виміряти самостійно (по довжині намоклої частини мотузки).

Якість води в свердловині

Довговічність насоса і ефективність його роботи залежать від багатьох факторів, і не в останню чергу від якості води, яку він перекачує. Переважно свердловинні насоси призначені для перекачування умовно чистої води з незначним помутнінням і змістом піску від 25 до 80 мг/л (точні дані можна отримати у виробника). При перевищенні значень, зазначених в технічних характеристиках, абразивний знос деталей насоса неминучий. Тому при облаштуванні свердловини слід передбачити наявність фільтрувальних шарів і встановити фільтрувальні труби, а при монтажі насоса важливо не забути про фільтр.

Для вибору свердловинного насоса, крім паспорта свердловини, потрібно зробити хімічний аналіз складу води. Це дозволить оптимально підібрати матеріал прилад (бронза/чавун/сталь/норіл або комбінація цих матеріалів) і виявити потенційні загрози під час експлуатації. Компоненти, які присутні в підземній воді, можуть викликати корозію або призводити до появи відкладень на деталях насоса, що контактують з середовищем. Це, у свою чергу, призведе до зниження ефективності роботи, перегріву двигуна, збільшення експлуатаційних витрат і, нарешті, до виходу з ладу обладнання.

Якщо якість води в крані погіршилася, а насос став частіше включатися/вимикатися – це ознаки, що пора звернутися до фахівців для оцінки стану приладу. Можливо, знадобиться підняти насос зі свердловини, почистити і замінити фільтри.

Вибір труб

Важливо не тільки купити і правильно встановити насос, а й правильно підключити його до системи водопостачання, а значить, треба придбати хороші труби. Будь-які водні інженерні мережі знаходяться під постійним впливом підвищеного тиску. У зв’язку з цим важливо використовувати якісні матеріали, які без втрат і пошкоджень прослужать багато років.

Серед труб найкраще поєднання вартості та якості мають вироби з поліпропілену. Вони відрізняються малою вагою і високою міцністю одночасно. Та й монтаж їх виконати простіше. Бояться такі труби тільки дуже низьких температур і значних стрибків тиску. Але при правильному розрахунку, укладанні трубопроводів нижче рівня промерзання грунтів (1,4 м в середній смузі країни і 1,8-2 м у північних областях) і утепленні (за допомогою мінеральної вати або пінополістиролу) можна не побоюватися ні того, ні іншого.

Джерело: superdom.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно