Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Володіння нерухомістю у спадок. Які зміни відбулися в українському законодавстві?

16102.jpg
 

Як тепер відбувається успадкування?
Основні правила при оформленні спадщини

Порядок дій зі вступу в спадок виглядає наступним чином. Спочатку спадкоємці повинні звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Причому раніше було потрібно знайти державного нотаріуса.Але з 1 вересня 2016 року набув чинності новий порядок реєстрації прав на нерухоме майно, прописаний в Постанові Кабінету міністрів України № 553 від 23.08.2016.Тепер можна подавати заяву державному реєстратору при управлінні юстиції, а також державного або приватного нотаріуса. Всі вони в рівній мірі володіють можливостями державного реєстрування.

Більш того, в грудні 2016 року було внесено зміни до низки положень ЦКУ, Законів України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та «Про нотаріат».Тепер в сільській місцевості рівним правом на запевнення і реєстрацію спадщини мають посадові особи органів місцевого самоврядування.Правда, для цього чиновнику доведеться виконати ряд вимог, наведених в Наказі Міністерства юстиції України № 3595/5 «Порядок видачі свідоцтва про право на вчинення нотаріальних дій з оформлення спадкових прав» від 07.12.2016.По-перше, чиновник повинен мати вищу юридичну освіту і досвід роботи в галузі права не менше трьох років. По-друге, йому доведеться пройти річне стажування в державній або приватній нотаріальній конторі.І, по-третє, потрібно скласти іспит зі спадкового права. Як підсумок органи Міністерства юстиції на місцях видають чиновнику-претенденту відповідне свідоцтво.Так що на практиці реєстрацію прав на успадковане майно в місцевій раді можна буде здійснити не раніше наступного року.

Так чи інакше, але подавати заяву про прийняття спадщини потрібно за місцем останнього проживання або реєстрації померлого.Відповідно до положень «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», вибір відбувається виходячи з довідок, наданих адресним бюро, житлово-експлуатаційною організацією або військкомату, а також випискою з будинкової книги.А ось свідчення про смерть не підтверджує місце відкриття спадщини. Якщо спадкоємець не може надати жоден із потрібних документів, потрібно звертатися в суд із заявою про встановлення місця відкриття спадщини.Найчастіше таким приймають адреса фактичного знаходження основного нерухомого майна померлого спадкодавця. Копія рішення суду, яке набрало законної сили, є підставою для відкриття справи про вступ в спадок.

До заяви прикладають свідоцтво про смерть заповідача (з копією), а також свій паспорт і правовстановлюючий документ на успадковане майно. Це може бути договір дарування або купівлі-продажу, виписка з Держреєстру про наявність права власності і т. Д.При відсутності заповіту додатково слід надати підтвердження спорідненості з померлим, для чого приносять свідоцтво про народження, шлюб і т. Д.

А якщо заявник крім права власності на будинок одночасно набуває і права на земельну ділянку під ним, то потрібно подавати і другу заяву, що стосується цієї частини спадщини.І його також потрібно забезпечити необхідними правовстановлюючими документами.

Що в підсумку?

Раніше державний нотаріус видавав свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно, після чого спадкоємець повинен був зареєструвати своє право в Державному реєстрі прав власності та їх обтяжень.Результуючим документом була виписка про право на володіння майном (або часток), яке видавав орган Держреєстру на місцях.

Тепер же за фактом підписання заяви про прийняття спадщини державний реєстратор (тобто працівник відповідного органу, нотаріус або в майбутньому чиновник місцевого самоврядування) може зареєструвати його в базі даних заяв і повідомити номерреєстрації. По ньому спадкоємець зможе на сайті Міністерства юстиції України самостійно відстежувати хід реєстрації та внесення даних до реєстру нерухомості.

З моменту появи інформації про нерухомість в електронному реєстрі право власності на неї вважається встановленим. Виписку з реєстру можна замовити на тому ж сайті, і отримати її в паперовому вигляді в місцевому органі Держреєстру.Також тепер є можливість зберегти електронну версію виписки з реєстру у вигляді ПДФ-файлу самостійно, і роздрукувати її на звичайному принтері. Всі варіанти будуть мати повноцінну юридичну силу.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно