Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Восени на одній із вулиць Києва почнуть будівництво “розумного” кварталу

c3c21500
 

Проект запустять восени, а основні роботи планують закінчити навесні наступного року. Після цього «розумна» вулиця буде постійно доповнюватися новими технологіями.

16 вересня в Києві презентували проект модернізації парку ім. Котляревського та ділянки вулиці Мельникова до метро Лук’янівська. Планують повністю перебудувати дорожні комунікації – обладнати велодоріжку, встановити «розумні» сучасні світлофори, що запобігають утворенню заторів, енергоефективні ліхтарі на сонячних батареях, системи освітлення пішохідних переходів, а також модерну дорожню розмітку.

Вулицю зроблять доброзичливою для жителів міста з особливими потребами: встановлять датчики для незрячих, пандуси, з’їзди і ліфти для людей з обмеженою мобільністю. Крім цього, підземні переходи і парк ім. Котляревського обладнають тривожними кнопками і камерами спостереження.

Також планують озеленити вулиці і парк ім.Котляревського, встановити систему сортування сміття, «розумні» лавки і зупинки з сонячними батареями і можливістю підзарядки гаджетів, мережі електрозаправок і сенсори екологічного стану вулиць.

Точна кількість нововведень і їх суть буде обговорюватися з жителями району. «Наша сьогоднішня зустріч – це початок діалогу. Цей діалог буде продовжуватися на вулиці і в онлайні у вигляді опитувань, щоб люди могли сказати, як вони бачать цей простір, цей парк. І все зміни будуть відбуватися саме відповідно до побажань людей.Саме тому сьогодні це концепт, а не проект», – розповіла на презентації Living Lab Ярослава Бойко, співкоординатор Kyiv Smart City. Відібрані проекти, які будуть реалізовані в рамках вулиці, будуть презентовані окремо.

Фінансувати модернізацію вулиці будуть з різних джерел. Зокрема, очікують, що компанії будуть тестувати на ній свої технологічні розробки.

«Капітальний ремонт скверу ми планували робити за бюджетні кошти, враховуючи ті напрацювання, які будуть рекомендовані командою. А компанії, які захочуть презентувати свої напрацювання на цій вулиці, повинні робити це за свій рахунок», – пояснив Олег Гаряга, голова Шевченківської райдержадміністрації. Бізнес може приєднатися до проекту, заповнивши форму на сайті.

Джерело: ain.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно