Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Впровадження попередньої реєстрації прав на квартири виявить забудовників-шахраїв – експерт

823.jpg
 

Нова схема повинна зробити ринок більш прозорим. В ідеалі, всі законослухняні забудовники повинні будуть внести свої квартири в єдиний реєстр.
Пропозиція уряду по впровадженню попередньої реєстрації прав на житло, яке буде зведено в майбутньому, дозволить виявити забудовників-шахраїв і суттєво ускладнить багаторазову продаж квартир.Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя.

Нагадаємо, нещодавно уряд оприлюднив на спеціальному сайті ряд концептуальних пропозицій щодо реформування різних галузей економіки, в тому числі і будівельного сектора.Серед них – і впровадження системи попередньої реєстрації прав на споруджувані квартири.

“Така система вже достатньо давно і ефективно працює в Росії.В Україні ж після ситуації з “Еліта-Центром” обрали складнішу схему – продаж квартир через фонди фінансування будівництва та облігації.У цій схемі тягар відповідальності за чесні продажу квартир за фактом покладається не на забудовника, а на ФФБ і компанії з управління активами. У разі наявності недобросовісного забудовника проблему подвійних продажів це не вирішує “, – каже Шостя.

За його словами, нова схема повинна зробити ринок більш прозорим. “В ідеалі, всі законослухняні забудовники повинні будуть внести свої квартири в єдиний реєстр.Питання про те, чи є квартири в реєстрі, стане першим, який інвестори будуть задавати на порозі відділу продажів. Це буде щось те саме членству банків у Фонді гарантування вкладів. Для клієнта відкритою буде інформація про те, зайнята квартира або вільна.Забудовник більше не зможе маніпулювати даними про те, скільки непроданих квартир у нього залишилося, щоб стимулювати покупця “дефіцитом”, – відзначає керівник відділу продажів ЖК “Park Stone”.

Серед проблем, які можуть виникнути при впровадженні даної ініціативи, експерт називає питання, пов’язані з оперативністю внесення змін до реєстру. “Багато що залежатиме від того, хто і яким чином буде вносити дані до переліку договорів та квартир.Одна справа, якщо забудовник або реєстратор отримають онлайн доступ до реєстру – тоді все “зайняті” квартири будуть видні відразу. Більш того, якщо інвестор захоче відмовитися від покупки – то звільнилося житло теж відразу з’явиться в реєстрі.Інша ситуація – якщо зміни будуть вноситися раз на день або раз на тиждень “, – відзначає Д. Шостя. На його думку, затягування з реєстрацією прав на житло, що будується може негативно позначитися на ринку в цілому.

Крім того, вважає експерт, важливе питання – хто буде реєструвати договори і скільки це буде коштувати?”Оскільки мова йде про єдиний державний реєстр, то по ідеї ця послуга повинна бути або безкоштовною, або корелліроваться з реєстрацією права власності вже після здачі квартири в експлуатацію”, – вважає Шостя.

Джерело: delo.ua

Возможно, Вам также будет интересно