Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Все своє: в Німеччині будують будинки, що не потребують в теплі і електриці

 

У містечку Хюгельсхарт (Баварія) недавно побудували цілий квартал будинків по стандартам підвищеної енергоефективності, які генерують більше енергії, ніж використовують!
У чому ж секрет такої ефективності пасивних будинків по-німецьки?

У кварталі всього 13 будинків і будували їх, використовуючи матеріали з високим ступенем теплоізоляції – цегляні блоки Proton з сердечниками з перліту (для стін коефіцієнт проникнення тепла U = 0,18 Вт / м ² K) і проводячи додаткове утеплення будинку по колу.Наприклад, дах має теплоізоляцію з мінеральної вати між кроквами і деревного волокна (U = 0,15 Вт / м ² K).

У всіх будинках (їх зводили за єдиним проектом, площа одного котеджу – 161 м2, деякі з них – здвоєні) встановлені інноваційні системи збереження енергії – Вентиляційні установки з рекуперацією тепла, які дозволяють утилізувати до 90% теплавідпрацьованого повітря перед його відведенням за межі приміщення.

Соответствено, всі будинки в селищі “розумні” – для ефективного використання наявного оснащення в них встановлені системи інтелектуального управління.

На кожному будинку з південного боку встановлені сонячні панелі (потужність – 11,8 кВт), накопичувачі теплової енергії та буферний бак. Тепло і теплу воду вдома отримують за допомогою теплового насоса повітря-вода, який харчується електрикою від сонячної електростанції.

Всі будинки зведені відповідно до стандарту енергоефективності будівель KfW-Effizienzhaus 55, який розроблений німецьким Банком розвитку KfW (на будівництво таких будинків він дає пільгові кредити) і має зразкову відповідність стандарту Пасивний будинок.Цифра 55 в даному випадку означає, що витрата енергії в будинку не повинен перевищувати 55% від діючої державної норми. Наприклад, тепловий ≤ 35 кВт / м² в рік.

За рахунок всього цього будинку в селищі мають дуже низьку потребу в теплової та електричної енергії та за розрахунками, за рік справлять її вдвічі більше, ніж використовують.

Розрахункові сукупні енерговитрати на один такий будинок складають 6 651 кВт / год на рік, в той час як планова вироблення сонячних електростанцій – 13 168 кВт / год!

Про це дивовижному селищі днями згадав у своєму Facebook навіть заступник міністра Мінрегіону України Лев Парцхаладзе.

“Це наочний приклад того, що енергоефективність = економія, а витрати на електроенергію могуть бути нульовими”, – вважає Парцхаладзе.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно