Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Вступив в силу Закон про безперервність обслуговування будинків до визначення керуючого

660582
 

Сьогодні, 6 липня, набрав чинності Закон від 14.06.2016 № 1413-VIII «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».

Зміни були прийняті, оскільки відповідно до Закону «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» після 01.07.2016 почався перехід від послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій до послуги з управління багатоквартирними будинками. У той же час, організація і проведення конкурсу, визначення переможця-керуючого, а також прийом-передача житлових будинків в управління від попереднього постачальника (виконавця) послуг буде займати деякий час.

Таким чином, для забезпечення безперервності в обслуговуванні багатоквартирних будинків до визначення керуючого встановлено, що в період від оголошення конкурсу до моменту визначення переможців і укладення договорів про надання послуг із управління, послуг із утримання будинків, споруд та прибудинкових територій продовжують надавати у відповідних багатоквартирних будинках виконавці послуг, які надавали відповідні послуги до початку проведення конкурсу.

Також співвласникам надається право достроково розірвати договір із призначеним на конкурсній основі керуючим у будь-який момент, якщо вони визначаться з формою управління багатоквартирним будинком. Для цього співвласники повинні повідомити керуючому про дострокове розірвання не пізніше ніж за 2 місяці до дати такого розірвання.

Передбачається право співвласників багатоквартирних будинків, зміст яких здійснювали житлово-будівельних (житлових) кооперативів і далі відшкодовувати витрати на утримання відповідних будівель, споруд та прибудинкових територій таким кооперативам домоменту створення в багатоквартирному будинку об’єднання співвласників або прийняття співвласниками рішення про форму управління багатоквартирним будинком.

Якщо протягом 1 року з дати вступу в силу цього Закону співвласники будинку, в якому не створено ОСББ, не прийняли рішення про форму управління, то управління таким будинком осуществляетсяуправляющім, який призначається на конкурсній основі виконавчим органоммісцевої ради, на території якого розташований будинок. У разі, якщо місцевою радою делеговані іншому органу (суб’єкту владних повноважень) функції щодо здійснення управління об’єктами житлово-комунального господарства, керуючий призначається на конкурсній основі таким органом.

У такому випадку ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому Мінрегіоном, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на 2 роки від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначений керуючий. Якщо за 1 місяць до закінчення зазначеного терміну жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий 2-річний термін.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно