Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ВСУ висловився про збільшення площі квартири без згоди інвестора

5003.jpg
 

Оприлюднено постанову ВСУ за позовом про встановлення факту та зобов’язання вчинити дії.

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 24 червня 2015 розглянув справу № 6-88цс15 за позовом про видачу документів на новозбудовану квартиру, площа якої була збільшена. Сторони не зійшлися в розмірі доплати.

4149507017311612Роз’яснено, що при досліджуючи зміст правовідносин сторін договору, суди повинні виходити з умов договору, його буквального і логічного змісту, з намірів сторін саме того договору, з приводу якого виник спір, а також з того, що сторониправовідносин повинні діяти сумлінно.

Однак, прийшовши до висновку, що відповідач, який діяв за договором доручення про залучення інвестицій в будівництво житла, діяв від імені інвестора-генпідрядника, суд виходив не з умов договору між відповідачем та позивачами, з приводу якого виник спір, а зумов договору між відповідачем та генпідрядником, на який немає посилання у спірному договорі.

Отже, суди в порушення ст.ст.11, 509 ЦК, приймаючи рішення, не звернули увагу на зміст договору, укладеного сторонами, і не застосували до цих правовідносин зазначені норми матеріального права, що підлягають застосуванню.Встановивши наявність договірних правовідносин і факт перевищення розміру житлової площі квартири в порівнянні з вказаною в договорі, суди не звернули увагу на наступне.

Згідно ст.526 ЦК зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог закону, інших правових актів. Разом з тим сторони можуть за взаємною згодою змінити умови договору, якщо інше не встановлено договором або законом.При цьому зміна або розірвання договору вчиняється в тій же формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Однак якщо ця умова істотно змінює умови договору, то ці обставини є суттєвими. Позивачі мали право не прийняти виконання договору і відмовитися від нього, якщо це встановлено договором або законом.

Враховуючи зміст позовних вимог, обов’язковість умов договору для виконання, балансу інтересів обох сторін договору слід зробити висновок, що збільшення без згоди інвестора житлової площі квартири, яка повинна бути передана інвестору за умовамидоговору інвестицій, не позбавляє права зобов’язану сторону договору передати вказану квартиру інвестору, а інвестора – оплатити збільшену площу на умовах договору, якщо він прийняв виконання договору або вимагає його виконання в судовому порядку.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно