Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Введена екстериторіальність погодження проектів землеустрою

14068.jpg
 

Згідно з постановою Кабміну № 580 з 1 жовтня 2016 року в територіальних органах Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, які забезпечують здійснення повноважень з узгодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розпочато реалізацію пілотного проекту щодо запровадження принципу екстериторіальності узгодження проекту землеустрою.

Передбачено, що розробник проекту землеустрою буде подавати на узгодження документацію в один територіальний орган Держгеокадастру, а погоджувати проект буде зовсім інший територіальний орган, який буде обраний автоматично – програмою електронного документообігу Держгеокадастру.

Розробник подає за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою в паперовому та електронному вигляді.

Проект землеустрою в електронному вигляді засвідчується ЕЦП розробника, встановлені також вимоги до такого проекту: формат PDF (не сканований), кольоровий формат зображення, певний дозвіл, глибина кольору і т.д.

Терорган Держгеокадастру в день надходження проекту землеустрою:

– Приймає подані документи за описом і реєструє в системі електронного документообігу Держгеокадастру з обов’язковим нанесенням штрих-коду, який включає реєстраційний номер і дату;

– Перевіряє відповідність проекту землеустрою в електронному вигляді – оригіналу проекту землеустрою в паперовому вигляді;

– Вносить проект у систему електронного документообігу Держгеокадастру.

Система електронного документообігу Держгеокадастру за принципом випадковості обирає терорган Держгеокадастру, який буде здійснювати узгодження проекту землеустрою, та не пізніше наступного робочого дня з дня надходження проекту передає відповідним терорганам необхідні матеріали.

Працівники терорганів Держгеокадастру, які здійснюють розгляд та узгодження проекту землеустрою, повинні, зокрема, скласти кваліфікаційний іспит (тестування) в Держгеокадастрі і бути визначені експертами державної експертизи.

Розгляд та узгодження або відмову в погодженні проектів землеустрою здійснюються експертами державної експертизи в порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду експерт в термін, що не перевищує 5 робочих днів з дня надходження проекту, готує висновок, скріплює його в електронній формі своїм ЕЦП, після чого реєструє в системі електронного документообігу Держгеокадастру.

Оригінал висновку в електронній формі надсилається електронною поштою розробнику в термін, що не перевищує 1 робочого дня з дня його реєстрації в системі електронного документообігу Держгеокадастру.

Терорган Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки в термін, що не перевищує 1 робочого дня після реєстрації в системі, роздруковує висновок, завіряє печаткою і подає його розробнику разом із оригіналом проекту землеустрою в паперовому вигляді.

Розробник може перевірити стан узгодження проекту землеустрою з допомогою офіційного сайту Госгеокадастру шляхом введення реєстраційних атрибутів, зазначених на копії опису.

У разі надання висновку про відмову в погодженні проекту землеустрою розробник після усунення зауважень і пропозицій може знову подати його для узгодження.

Звіт про результати реалізації пілотного проекту Мінагрополітики має подати Кабміну до 1 березня 2017 року.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно