Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як безкоштовно узаконити свій самобуд?

4228.JPG
 

Мінрегіонбуд повідомив про набуття чинності Порядку безоплатного оформлення прав власності на нерухомість, побудовану до 2011 р, який стосується так званих самобудів (будинків, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт) з 1992 по 12 березня 2011

Порядок стосується не лише індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель, але і нескладних громадських будівель і будов сельхозначенія (I і II категорії складності).

Проблема таких будов в тому, що якщо вони не введені в експлуатацію згідно з правилами, то і права власності на такі будинки не можна закріпити. А якщо будова незаконне, очевидно, що ніхто його в експлуатацію не вводив.

Навіть процедуру спростили.

В принципі, амністія самобудів діє в Україні після набрання чинності Містобудівного кодексу (з 12 березня 2011 року). Спочатку передбачалося, що вона триватиме до кінця 2012 року, але потім рішенням Верховної Ради розтягнулася ще й на 2013-й.Як повідомили «Вістям» в ДАБІ, тільки в 2011 р з цього спрощеним механізмом було введено в експлуатацію 16998 будинків, з яких 14 139 житлових, 2015 госпбудівель і 834 громадських будівель.

У 2012-му було «амністовано» 39255 самобудів, з яких всього шість госпбудівлі, решта житлові будинки.

У 2013-му легалізували 26131 житловий будинок, 2822 госпбудівлі і 1622 громадську будівлю.

«Треба зазначити, що для громадських будівель процедура стройамністіі в 2013-му не вимагала терміну давності, тобто приймалися за цією процедурою в експлуатацію навіть будівлі, побудовані після 2011-го», – уточнили в прес-службі Державної архітектурної будівельноїінспекції (ДАБІ).

Торік амністію не продовжували, а в цьому схаменулися і відновили можливість українців узаконити будівництва. І навіть спростили процедуру технічного обстеження житлових, садових і дачних будинків площею до 300 кв.м. і госпбудівель до 100 кв.м: для таких об’єктів технічне обстеження проводитиметься в ході техінвентаризації і відразу буде ставитися оцінка в техпаспорті.

Порушують і РК.

Експерти відзначають, що в 2014 р ситуація з самобудами посилилася.І якщо спочатку «амністія» вводилася в основному розрахунку на дачні та присадибні будинки, то тепер заговорили про розширення цього механізму на більш великі об’єкти, насамперед житлові комплекси.

«Зараз в результаті дерегуляції та мораторію на проведення перевірок існує багато будівництв без відповідного повного переліку дозвільної документації. У зв’язку з активізацією населення, багато з них виявилися предметом конфліктних ситуацій.З різних причин громадськість робить спроби заблокувати проведення робіт на цих об’єктах, в той же час, існують інвестори, які вже вклали гроші, і очікують його завершення », – пояснив« Вістям »ситуацію виконавчий директор Конфедераціїбудівельників України Віталій Грусевич.

Зараз, за ​​його словами, Мінрегіон розглядає можливість поширення «будівельної амністії» не тільки на присадибні будинки, а й на житлові комплекси.

«Очевидно, що має бути створена робоча комісія, яка відпрацює різні варіанти виходу з ситуації, і розгляне кожен випадок, виходячи зі складу дозвільних документів, відповідності містобудівним нормам, питань, чи несе будівництво об’єктаекологічну небезпеку для прилеглої території, обсягу залучених коштів фізичних осіб та інших чинників », – сказав Грусевич.

Точна кількість самобудів ніхто з експертів назвати не зміг.«Судячи по великій кількості звернень в ДАБІ про стройамністіі, ця проблема залишається актуальною», – відзначили в прес-службі відомства.

В інспекції не змогли також відповісти на питання, як будуть визначати, що будинок дійсно побудований до березня 2011, а не в 2013-му, наприклад, і власник не намагається фальсифікувати дані.

«Процедура відпрацьовується.В якості свідчень, можливо, будемо приймати платіжки або квитанції служб доставок по даному адресою. Може бути, навіть супутниковий знімок, на якому видно, що в 2011-му ця будівля вже було », – пожартували в прес-службі ДАБІ.Але швидше за все, якщо не знайдеться документальних підтверджень існування будинку до 2011 р, прийматимуться нотаріально завірені свідоцтва сусідів.

Як це робиться.

Отже, якщо у вас будинок побудований до березня 2011, щоб його легалізувати, треба підготувати пакет документів:

– Заява;

– Два примірники заповненої декларації про прийом об’єкту в експлуатацію (скачати форму можна на сайті ДАБІ в розділі документи);

– Завіренікопії документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою, де розміщено об’єкт;

– Копія технічного паспорта (з відміткою про проведення техобследованія).

«Порядком передбачено, що можна надавати і техпаспорта, оформлені раніше, наприклад, в минулому році», – зазначили в прес-службі ДАБІ.

Зібравши пакет, треба звернутися в Центр надання адмінпослуг (ЦНАП) у своєму обласному центрі, який їх зареєструє і передасть в ДАБІ. Інспекція протягом десяти робочих днів перевіряє дані та безкоштовно реєструє декларацію.Один примірник залишається в інспекції, другий повертається через ЦНАП замовнику.

Треба відзначити, що безкоштовним є лише послуги держорганів (прийом декларацій та реєстрація), а от ціна техобследованія – ринкова, згідно із законодавством вона встановлюється «за згодою сторін». Зараз подібна послуга в столичному регіоні обійдеться в 1-2 тис.грн. (Залежить від розміру будинку).

Джерело: business.vesti-ukr.com

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно