Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як буде виживати торговельна нерухомість

8698.jpg
 

Серед головних завдань, які цього року належить вирішувати керуючим компаніям, – як утримати існуючих орендарів і залучити нових в умовах схлопивающіхся попиту і як скоротити витрати на експлуатацію приміщень у світлі планомірно піднімаються розмірівтарифів на житлово-комунальні послуги.

Купівельна спроможність населення залишається вкрай низькою, незважаючи на оптимістичні прогнози, які звучать останнім часом. Тому продовжиться рух у бік прив’язки оренди до відсотків від обороту.Зберігатиметься схема індивідуального діалогу управителів нерухомістю з кожним окремо взятим орендарем. Договору раніше будуть короткими, переважно – тримісячними, про довге оренді поки не йдеться.Так що спокійного життя в цьому сезоні чекати не доводиться. Особливо складно доведеться гравцям, зайнятим у сегменті фешн-індустрії.

Скорочення витрат на експлуатацію залишається ключовою темою.Гравці будуть повсюдно прагнути впроваджувати енергозберігаючі програми на всіх рівнях. Але тут замкнуте коло: для того, щоб запускати такі програми, необхідні додаткові ресурси ззовні.А для того, щоб їх залучити, потрібна ефективна робота вже сьогодні і перспектива на завтра. Але ефективно працювати в умовах, коли йдуть надмірні витрати – в тому числі і на комунальні послуги, – зможуть лише ті, хто має накопичений підшкірний жир.

Всі будуть танцювати від печі, яка називається споживчий попит і настрою. А вони поки вельми стримані. Це показали, в тому числі, і минулі свята.Люди поки не готові витрачати гроші на великі покупки, на товари, які не є товарами першої необхідності. Вони економлять кошти для оплати вирослих комунальних послуг, медпрепаратів і так далі. Передумов для розігрівання попиту поки немає.А значить – ринок буде стагнувати.

Ми всі сьогодні заручники економічної ситуації в країні. В умовах відсутності банківського фінансування багато проектів заморожено.Розвивати і добудовувати можуть тільки ті гравці, хто має власний ресурс або ті, хто виймає кошти після продажу активів, зокрема – інших об’єктів. Інвестицій ж ззовні чекати не доводиться: будь-яка інвестиція в подібні проекти – це довгі гроші.Ніхто не наважиться вкладати такі гроші в ситуації, коли немає розуміння, куди йде країна.

Швидше за все, ті, у кого не достатньо своїх ресурсів, а також ті, хто допустив прорахунки у виборі місця або у формуванні та втіленні концепції торгового центру, змушені будуть покинути ринок.

В цілому, інститут управителів нерухомістю чекає переформатування.Все частіше власники відмовляються від послуг посередників-керуючих і беруться управляти самостійно. Професійні управляючі збережуться, але будуть задіяні тільки в певних сегментах.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно