Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як готелям вижити без туристів

8232.jpg
 

На початку грудня міністр культури і туризму Туреччини Махіра Унала заявив, що турецькі готелі, розташовані на морському узбережжі, мають намір відмовитися від системи all inclusive. «Перш за все нам слід вийти з концепції« все включено », – сказав він.За його словами, представники сектора туризму підтримують цю ідею.

Більше того, як розповідає власник турфірми «Гамалія» Ігор Голубаха, деякі готелі вже почали впроваджувати у себе таку політику.«Нам відомі приклади, коли екоторие турецькі готелі відмовилися від системи all inclusive», – говорить він.

Все вимкнено

Основними споживачами сервісу «все включено» були росіяни.Навіть такі любителі смачно поїсти як українці і німці, за словами Голубахи, не ставили all inclusive в пріоритет при виборі форми відпочинку. Так що рішення готелів відмовитися від цієї опції він називає логічним з точки зору маркетингу та економіки.Хоча в цілому, говорить Голубаха, all inclusive обходився готелям не дуже дорого: продукти могли використовувати повторно, алкоголь подавався дешевий, місцевого виробництва.

У свою чергу, директор «Центру туристичної інформації» Володимир Царук вважає, що таке рішення турецьких готелів невиправдано. Він сумнівається, що готельєри почнуть повсюдно відмовлятися від системи «все включено».«Якби на ринку ситуація була хороша, тоді могла б йти мова про скасування, але зараз такий крок може тільки відштовхнути туристів», – говорить експерт.

Можливі рішення

«Поки ніхто нічого не робив, і думаю, що до кінця року глобальних змін не буде.Швидше за все, про нові рішення турецьких готельєрів ми дізнаємося ближче до нового сезону », – вважає Володимир Царук. Примітно, що ніяких екстраординарних маркетингових рішень експерти туротрасли не очікують.

Основними способами залучення нових туристів стануть рекламні кампанії та цікаві цінові пропозиції.Причому реклама буде спрямована в основному на споживачів з країн Західної та Північної Європи, тоді як на східний регіон, включаючи Україну, швидше за все, будуть поширюватися знижки та цінові акції.Таке невелике стратегічне поділ відбудеться тому, що цільові аудиторії в регіонах різні: в Україні та прорадянських країнах відпочинок в Туреччині доступний переважно молодим працюючим сім’ям, тоді як західні країни делегують на відпочинок в основномупенсіонерів.

Нові ринки турецькі готелі навряд чи стануть освоювати. По-перше, як підкреслює Владимр Царук, це досить складно зробити за півроку, що залишилися до початку нового сезону в Туреччині.По-друге, через географічних особливостей попросту складно знайти нові ринки. «Наприклад, у американців є маса напрямків для відпочинку», – говорить президент асоціації готелів і ресторанів Дмитро Заруба.«А по Європі Туреччина і так працює досить щільно», – додає Ігор Голубаха.

А що в Україні?

Україна впоралася зі стресом від втрати російських туристів, викликаної конфліктом між двома країнами, самостійно.Правда, далося це нелегко і повністю відновити обсяги ринку поки не вдалося.

За даними Дмитра Заруби, до подій у Криму й на Донбасі туристичний ринок України на 60% складався з російських туристів, зараз їх кількість скоротилася до 5-6%.«Кількість туристів із західних країн якщо й збільшилася, то лише на кілька відсотків. Тому фактично 50-55% ринку так і залишилися провісшимі », – говорить він.Правда, визнає експерт, зараз трохи збільшується кількість польських туристів в західні області України, але ми за кілька років все одно не зможемо відновити потік.

Проте, самі готельєри, особливо в Західній Україні, не сумують: прийдешнім сезоном вони вже задоволені. Справа в тому, що через падіння купівельної спроможності українці все рідше можуть дозволити собі закордонні мандрівки, тому змушені відпочивати всередині країни.Влітку – біля Чорного моря, взимку – в Карпатах. Тому, каже експерт готельного ринку Іван Лунь, готельєрам із західних регіонів не довелося вдаватися до маркетинговим ходам. «Для іноземців це безперспективно, а українці самі хлинули», – пояснює він.Наприклад, у Львові завантаженість готелів за останній рік зросла на 15-20%, розповідає Іван Лунь.

Правда, трохи для просування українського готельного ринку за кордоном готельєри все ж роблять.Зокрема, Львівська міськрада спільно з Львівською туристичним альянсом їздили на пару туристичних виставок в Польщу – до Варшави і Катовіце.Втім, як пояснює Іван Лунь, завданням делегатів не було прямо прорекламувати український відпочинок як дешевий, але вони давали зрозуміти, що їхати в Україну – вигідно. Правда, відчутних результатів ці поїздки поки не принесли.

Зате несподівано допоміг футбол: через неможливість проводити матчі на стадіонах Донецька та Дніпропетровська їх переносять до Києва та Львова.Львівський готельний ринок, говорить Лунь, щосили користується отриманої можливістю і вже виграв від дофутбольних і послефутбольних ночей.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно