Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як і кому платити податок на нерухомість

2550.jpg
 

Згідно з новою редакцією Податкового кодексу, з 2015 року знову змінився порядок нарахування та стягнення податку на житлову нерухомість.

Згідно з новою редакцією Податкового кодексу, з 2015 року знову змінився порядок нарахування та стягнення податку на житлову нерухомість. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на директора департаменту міжнародного податкового планування ЮФ ICF LegalService Наталю Ульянову.”Крім того введений податок на об’єкти нежитлової нерухомості”, – повідомляє Наталія Ульянова.Ітак, за звітний 2014 податок на нерухомість сплачується протягом 2015 року з діючим в минулому році ставок і механізму. Тобто, для квартир площею 240 кв.м, і будинків площею не більше 500 кв. м ставка становить 1% розміру МЗП (встановленої на 1 січня звітного року) за 1 кв. м (12,18 грн).

При перевищенні даного метражу, Податковим кодексом передбачена ставка податку 2,7% розміру МЗП за кожен квадратний метр.При цьому, не потрібно забувати, що для фізосіб діє своєрідна пільга: право раз на рік зменшити оподатковуваний площа житла на 120 кв. м для квартир, і на 250 кв. м для житлових будинків.Крім того, з 1 січня по 31 березня 2014 податок стягувався тільки з житлової площі, а з 1 квітня по 31 грудня 2014 року – із загальною.

Розрахунок сум податку за підсумками 2014 для фізособи.

Самі фізособи суму податку не розраховують.Цим займається Державна фіскальна служба на основі даних, які знаходяться в реєстрі прав на нерухоме майно.Причому, органи, що здійснюють реєстрацію майна та фізичних осіб, зобов’язані щоквартально у 15-денний термін після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку.Простіше кажучи, якщо протягом кварталу відбувається угода купівлі-продажу об’єкта, ГФС про це неодмінно дізнається і нарахує необхідну суму.За місцем своєї реєстрації (прописки) платник податків до 1 липня року, наступного за звітним, отримує повідомлення-рішення із сумою податку. І протягом 60 днів він повинен сплатити цей податок до державного бюджету.

У 2015 році наступний розклад:

– Базова ставка для об’єктів житлової нерухомості, що належить фізособам, з 2015 уніфікована – вона не може перевищувати 2% МЗП за кожен кв. м (24,36 грн);

– Розмір мінімальної пільги знижений з 120 кв. м до 60 кв. м для квартир, і з 250 кв.м до 120 кв. м для будинків. Причому, кількість об’єктів на розмір пільги не впливає, а сумарна пільга становить не менше 180 кв. м у разі володіння декількома об’єктами житлової нерухомості різного типу.

Тепер оподаткування поширюється і на об’єкти нежитлового фонду (до них належать господарські (присадибні) будівлі, допоміжні (нежитлові) приміщення – сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні).Змогу зменшити налогооблогаемой площа нежитлових приміщень законом прямо не передбачена. Але перехідними положеннями Податкового кодексу закладено, що в 2015 році ставка для фізосіб не може перевищувати 1% МЗП за кожен кв. м (12,18 грн).

З 2016 року ставка оподаткування нежитлових приміщень не може перевищувати 2% МЗП.Перехідними положеннями Податкового кодексу, платникам податку – фізичним особам до 31 грудня 2015 запропоновано провести звірку відомостей про об’єкти житлового і не житлового нерухомого майна з метою формування реєстру платників податків.Але, найголовніше, право визначати остаточні ставки податку на нерухомість (як житлову, так і нежитлову), а також розмір пільги, віддано місцевим і міським радам.Тобто, фактично, в кожному населеному пункті, починаючи з 2015 року, розмір податку на нерухомість буде відрізнятися.

Як це буде виглядати на практиці.

До 1 лютого місцева влада повинна прийняти рішення про стягування / не стягнення цього податку в підвідомчому їм місті / селі / селищі в поточному році; якщо цього рішення немає, податок стягується за ставками, зазначеними у ПКУ.За рішенням місцевої влади розмір ставки податку, який будуть сплачувати фізособи в конкретному населеному пункті, може коливатися від 0% до 2% для об’єктів житлової та від 0% до 1% для об’єктів нежитлової нерухомості.Аналогічно і рівень пільги, на яку платник податку має право зменшити оподатковуваний площа нерухомості, може бути вище встановлених ПКУ лімітів (більше 60 кв. М для квартир і більше 120 кв. М для будинків).

Особливості нарахування податку на нерухомість в 2015 році.

При наявності у платника податків частки об’єкта нерухомості, податок все одно обчислюється виходячи з належної йому площі, зменшеної на зазначену в Податковому кодексі, або певну місцевою владою пільгу і відповідної ставки податку.При наявності у платника податку кількох об’єктів житлової нерухомості одного або різних типів, у тому числі, їх частин, податок обчислюється виходячи з сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної на зазначену в Податковому кодексі, або певну місцевою владоюпільгу та відповідних ставок налога.ГФС не дає чіткого роз’яснення, як платити податок за наявності у платника податку кількох об’єктів житлової нерухомості одного або різних типів, у тому числі, їх частин у різних населених пунктах / регіонах.Очевидно, податок буде обчислюватися, виходячи з площі кожного з таких об’єктів, зменшеної на зазначену в Податковому кодексі, визначену місцевою владою пільгу та відповідних ставок податку.Для об’єктів нежитлової нерухомості принцип обчислення аналогічний (як при володінні цілим об’єктом, так і його частиною), тільки без застосування пільги.

Розрахунок сум податку за підсумками 2015 для фізособи-резидента.

* З урахуванням того, що всі об’єкти розташовані в різних населених пунктах / регіонах

Схема сплати не змінюється: платник податків до 1 липня року, наступного за звітним (тобто, в 2016 році), отримає повідомлення. Їх відправлять поштою за місцем прописки.Після цього залишається 60 днів, щоб сплатити податок.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно