Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як не стати жертвою обману при покупці квартири

4343.jpg
 

За якими параметрами вибирати компанію-забудовника і як мінімізувати ризики при покупці квартири в споруджуваному будинку, розповіла юрисконсульт управляючої компанії «Ron-Stone» Пейчева Світлана Іванівна.

Коли ми збираємося придбати квартиру, то перше питання, яке постає перед нами – купувати житло в новобудові або ж на вторинному ринку.Багато хто схиляється до новобудов, так як на стадії будівництва вартість такої квартири буде набагато дешевше, така нерухомість незрівнянно більше за квадратними метрами, ніж звичайні «хрущовки» і навіть «сталінки», всі комунікації в таких будинках нові, та й атмосферав подібних будинках чистіше і новіше, ніж якщо ви вселяється в квартиру, де до вас жило вже кілька сімей.

Крім того, купуючи квартири в новобудовах, у вас буде можливість планування квартири за своїм бажанням, і вибір первинної нерухомості на сьогоднішній день досить широкий.

Але, незважаючи на велику кількість плюсів, необхідно пам’ятати, що покупка нерухомості в споруджуваному будинку має значні ризики.Насправді дана тема дуже обширна і багатоаспектна, в кожному конкретному випадку оцінка рівня ризиків та юридичних механізмів їх мінімізації здійснюється індивідуально, і тому неможливо дати стандартні алгоритми дій на всі випадки життя.

Юрисконсульт компанії «Ron-Stone», Пейчева Світлана розповіла «Метро Плюс», за якими параметрами вибирати компанію-забудовника і виділив основні вимоги, дотримання яких дозволить мінімізувати ризики при покупці квартири в споруджуваному будинку або, як мінімум, дастьможливість захистити свої права та інтереси в суді:

1. У першу чергу необхідно вивчити компанію-забудовника, її ділову репутацію: якщо компанія давно працює на ринку, всі об’єкти здаються в експлуатацію і є готові будинки, то затягування термінів закінчення будівництва, швидше за все, не буде або воно будемінімальним.

2. Необхідно також зібрати інформацію про сам об’єкт будівництва: якими темпами йде будівництво, ступінь готовності будинку. Не зайвим буде і поїздка безпосередньо до самого будівельного об’єкту.

3. Після того як буде зібрана первинна інформація про компанію-забудовника і про об’єкт, необхідно запросити у забудовника для ознайомлення установчі документи, а саме: статут, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

4. Додатково перевірте документи уповноваженого представника компанії, який має право укладати договори від імені керівника компанії-забудовника.

5. Також попросіть надати ліцензію, яка дає право на будівництво.Зверніть увагу на термін її дії, а також на вказівку на право будівництва будівель, відповідних по висоті продається об’єкту.

6.У добросовісної компанії-забудовника повинні бути обов’язково належним чином оформлені правовстановлюючі документи по об’єкту, а саме:

  • документи, що підтверджують права забудовника на земельну ділянку, на якій ведеться будівництво (свідоцтво проправо власності на земельну ділянку або договір оренди на нього). Зверніть увагу на цільове призначення землі (тобто у відповідній графі повинно бути вказано: «для будівництва житлового будинку за адресою …»).Якщо будинок буде побудований, наприклад, на землях сільськогосподарського призначення, тоді ви довго не зможете заселитися в свою квартиру;
  • дозвіл на будівництво. Тут важливо звертати увагу на кінцеві терміни дозволу.На практиці іноді зустрічаються випадки, коли компанія проводить забудову по декількох об’єктах відразу, але дозволу саме на той будинок, в якому знаходиться ваша квартира, у нього не виявляється;
  • проектна документація, що включає в себе всі внесені до неї зміни.

7. Приступаючи до укладання договору із забудовником, зверніть увагу, який саме пропонується договір. З метою правильної кваліфікації природи договору має значення не тільки його найменування, але і волевиявлення, цілі сторін і істота зобов’язань.

Як відомо, практично всі забудовники, реалізуючи нерухомість на стадії будівництва, або не мають проектної документації, або дана документація є недопрацьованою, неузгодженою.Тому здійснюючи продаж об’єкта будівництва, з потенційним покупцем може бути укладений один з кількох «альтернативних» договорів.

8. Визначившись з видом договору, що укладається, приступайте до вивчення його умов.Сторонами договору має бути досягнуто згоди з усіх його істотних умов, в іншому випадку договір буде визнано судом неукладеним.

По-перше, у договорі обов’язково повинен бути чітко прописаний його предмет, а саме: характеристика об’єкта нерухомого майна повинна дозволяти виділити квартиру у складі багатоквартирного будинку (будинок, під’їзд, поверх, номер квартири та ін.), А також інші дані, що дозволяють ідентифікувати її (площа й ін.).

По-друге, договір повинен містити термін закінчення будівництва та передачі потенційному покупцеві (дольщику) забудовником квартири.

По-третє, в договорі має бути визначена ціна договору, строки та порядок її сплати.

Договір пайової участі в будівництві повинен додатково містити гарантійний термін на об’єкт пайового будівництва.

Обов’язково зверніть увагу на ті найважливіші умови договору, які визначають весь обсяг прав і обов’язків забудовника, його відповідальність, в тому числі штрафні санкції за порушення зобов’язань.

9. При укладанні договору зверніть увагу на те, хто є стороною по ньому.На практиці виникають ситуації, коли забудовник продає під своїм ім’ям квартири, при цьому з покупцями укладаються договори з іншими організаціями, які юридично до забудовника не мають ніякого відношення.У таких випадках, наприклад, зацікавленому покупцеві роз’яснюють, що компанія-продавець входить в холдинг забудовника, проте це не відповідає дійсності.

10. Обов’язково переконайтеся в дотриманні забудовником встановлених законодавством вимог до форми договору, в якій він повинен бути укладений.Всі розглянуті вище варіанти договорів повинні бути укладені у письмовій формі, договір пайової участі у будівництві додатково підлягає державній реєстрації.

На закінчення відзначимо, що необхідно уважно поставитися не лише до вибору надійного забудовника, але і до підписувати договір, а також слід особливо ретельно вивчати документи, на підставі яких даний договір укладається.

Джерело: metroplus.com.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно