Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як орендувати квартиру: поради для бажаючих заощадити

bg_01
 

Вирішили орендувати квартиру, але не знаєте, як це зробити правильно? – Чи будете шукати ідеальне житло під з’їм самостійно або ж через агента, для початку чітко визначтеся: який об’єкт хочете отримати, яку суму готові за нього внести.

Доцільніше, вважають експерти, доручити все професійному ріелтору. “Чітко позначте параметри пошуку орендного житла: який об’єкт був би найбільш привабливий, який бюджет, терміни оренди, тривалість пошуку відповідного варіанту. Ріелтор забезпечує підбір по заданих параметрах, організацію переглядів, супровід підписання договору”, – зазначив UBR.ua керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов.

Звичайно, професіонал краще орієнтується: знає, на які нюанси ринку треба звертати увагу, які пункти прописувати при оформленні документів. Однак його послуги коштують грошей. Стандартна ставка за послуги ріелтора – половина місячної орендної плати.

Найчастіше саме бажання заощадити штовхає людей, які розмірковують над питанням “Як орендувати квартиру?”, до самостійних пошуків житла.

“Щоб шукати квартиру для оренди по оголошеннях, необхідно мати досить багато вільного часу, бути впевненим користувачем інтернету, володіти вмінням правильно вести переговори. На жаль, зараз ринок переповнений посередниками, які дають оголошення, але, по суті, торгують контактами за комісію. Вони не клієнтоорієнтовані, з їх допомогою знайти якісну пропозицію вкрай складно “, – попередив Михайло Артюхов.

Експерти розповіли про важливі моменти при самостійному пошуку знімною квартири.

Дзвінок. “Зателефонувавши за вподобаного вам оголошенню, дізнайтеся максимум інформації: номер будинку, куди виходять вікна, чи є консьєрж. Домовтеся про час зустрічі. Якщо розглядаєте оголошення з самого популярного сегменту (3,5-4,5 тис. грн.), Постарайтеся потрапити в перший пул переглядів”, – радить експерт ріелторської компанії Best & Seller Ірина Луханіна.

Причому, повідомила вона, якщо сподобалася квартира, пообіцяйте власнику накинути 100-200 грн., щоб опинитися серед перших десяти запрошених на перегляд кандидатів орендувати житло. “Буває, приїжджаєте переглянути потенційний варіант для оренди, а документи перед вами вже підписали, але господар не вважав за потрібне передзвонити. Так що, якщо опинитися в числі перших, буде більше шансів не витратити час даремно”, – зазначає Ірина.

Перегляд. “Звертайте увагу на все. Перевірте, що тільки зможете: як працює інтернет, витяжка… Чи не пахне з сміттєпроводу, зручні дивани, як відкриваються двері шаф. Пам’ятайте, що про якісь недоліки ви дізнаєтеся вже після підписання паперів, а припинити їх дію достроково і повернути заставу – складно”, – говорить Луханіна. Найчастіше гроші за два-три місяці, які вносить орендар, відразу ж пускаються господарем квартири на погашення кредиту або оплату поїздки. Їх просто фізично не можуть повернути, поки не знайдуть іншого наймача.

Торг або як орендувати квартиру дешевше. Якщо знімаєте бюджетний варіант (до 5-7 тис. грн. Для спальних районів або до 12 тисяч – центральних), очікувати зниження ставок не варто. Але, якщо мова про бізнес/еліт сегменті, можете добитися поступок. Правда, самі теж повинні щось запропонувати власнику натомість.”Якщо орендар готовий оплатити за півроку-рік вперед, знижка може досягати 15%. Правда це стосується лише нерухомості від 20-22 тис. грн./місяць”, – відзначає експерт.

Договір. “Ринок оренди настільки динамічний, що якщо квартира вам сподобалася, то краще відразу ж укласти угоду. Тому раджу відвідувати перегляди із заздалегідь підготовленим договором оренди, де вказана інформація про орендаря і є можливість вписати дані про власника”, – говорить Михайло Артюхов.

Орендодавець повинен надати свій паспорт, ідентифікаційний код, документи про право власності на житло. Тоді договір можна укладати в квартирі. Завіряти його нотаріально не обов’язково, якщо термін дії – до трьох років.

Переконатися, що дійсно маєте справу з власником даного об’єкту сьогодні не складно, так як реєстр про право власності вже доступний on-line. Однак там поки є не всі дані, а тільки про угоди після 1 січня 2013 року. Якщо право власності було отримано раніше, власник надає довідку з БТІ.

“Агентство робить додаткові перевірки. Наприклад, уточнює, чи не переклеєні фотографії паспорта, чи немає підробок, чи немає обтяжень… Не всі ці перевірки доступні пересічному громадянину, який бажає орендувати квартиру”, – говорить Луханіна.

Зазвичай агентство (якщо працюєте з ріелтором) пропонує стандартний договір; у господаря теж є свій варіант. Ваше завдання – знайти оптимальні формулювання, нічого не загубивши. Документ обов’язково повинен містити терміни оренди квартири, розмір щомісячної плати, термін/порядок його розірвання.

“Головний ризик бажає орендувати квартиру – щоб завтра не з’явився новий кандидат, готовий за дане житло заплатити більше, а ви при цьому не опинилися на вулиці. На жаль, але такі неприємності трапляються.Також було б непогано включити пункт про фінансову відповідальність орендарів при настанні непередбачених обставин (наприклад, затопили сусідів). Такі питання завжди спірні. Щоб їх уникнути, власнику перед здачею в оренду квартири досить її застрахувати”, – радить Михайло Артюхов.

Право продовження договору, пріоритетне право покупки орендованої квартири зазвичай теж вписуються.

“До договору додається перепис майна, лист додаткових умов, де описується оплата комуналки. Практика останніх років: експлуатаційні витрати відносяться до власника, світло, газ, опалення, вода, інтернет – до орендаря”, – говорить Луханіна.

Ціни фіксуються в доларах або гривнях. На тлі стрибків валюти ринок виробив компромісну схему: вписується пункт про те, що, якщо валюта падає/зростає більш ніж на 10%, орендна плата буде коригуватися; інакше – залишається стабільною до кінця дії договору.

“Чим краще прописаний документ, тим менше конфліктних ситуацій. Саме тому частина клієнтів приходять до ріелтора, вже вибравши квартиру, з тим, щоб він допоміг правильно скласти паперу для мінімізації ризиків. Така послуга для бажаючих орендувати квартиру коштує близько 100 доларів”, – повідомила Луханіна.

Джерело: ubr.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно