Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як отримати кредит на термомодернізацію будинку?

17027.jpg
 

Уряд компенсує українським громадянам частину коштів, які використовуються для поліпшення енергоефективних характеристик житла. Які основні правила цього процесу і на що варто звернути увагу?
Законодавча база

Правила отримання «теплого кредиту» визначає Постанова № 243 «Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії таальтернативних видів палива на 2010-2015 роки », прийняте Кабінетом міністрів України 01 березня 2010 року.

З тих пір в нього із завидною регулярністю вносили зміни і доповнення, а також продовжували термін його дії.В останні роки контролює процес створене 26 листопада 2015 року Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності).

Як отримати «теплий кредит»?

Після прийняття рішення про придбання енергоефективного обладнання або матеріалів в першу чергу треба переконатися в тому, що воно знаходиться у відповідному переліку Держенергоефективності.Потім слід вибрати банк, залучений до реалізації Державної програми енергозбереження. На даний момент це можуть бути «Ощадбанк», «Приватбанк», «Укрексімбанк» або «Укргазбанк».

Далі на сайті обраного банку потрібно знайти список продавців, що реалізують необхідне обладнання на умовах, відповідних програмі. Там слід виписати рахунок-фактуру на придбання товару і надати його в відділення банку.У свою чергу, фінансова установа перевіряє платоспроможність позичальника (як і у випадку з видачею звичайних споживчих кредитів). При отриманні позитивного рішення сторони укладають кредитний договір.Після цього позичальник оплачує перший внесок і комісію банку, і останній перераховує на рахунок постачальника повну суму, зазначену в рахунку-фактурі.

Факт придбання товару потрібно підтвердити, для чого надати до відділення банку чек, акт прийому-передачі, видаткову накладну і т. Д. Слід пам’ятати, що держава забезпечує часткову компенсацію вартості тільки матеріалів і устаткування.Витрати на виконання робіт відшкодуванню не підлягають. Однак необхідно довести, що виріб був належним чином використано (встановлено). Для цього в відділення банку треба надати акт виконаних робіт.Але можна написати заяву про те, що роботи з модернізації будинку проведені самостійно.

Всі ці операції у випадку з «Приватбанком» можна виконати онлайн, на сайті банку.

Співробітники банку до 20 числа місяця, наступного за видачею кредиту, формують зведений реєстр підтверджених позичальників і передають його в Держенергоефективності. Це агентство до 25 числа наступного місяця перераховує на рахунок банку загальний обсяг компенсаційних коштів.А той у термін не більше 3-х робочих днів зараховує їх на рахунок позичальника для погашення тіла кредиту.

Таким чином, отримати компенсацію частини витрат можна приблизно через 2 місяці після придбання матеріалів і обладнання.

Джерело: superdom.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно