Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Лев Парцхаладзе має намір боротися із земельними захопленнями

5646.jpg
 

ОДА створили комісію, яка вивчить законність землевідведень за сім років.

Київська ОДА вирішила всерйоз зайнятися питаннями порушення земельного законодавства. З цією метою була створена відповідна комісія, до цілі якої входить вивчення всіх питань щодо землевідведення в регіоні за останні сім років.«Конкретики поки привести не можу, так як комісія тільки почала діяти, але вже зараз зрозуміло, що обсяги робіт величезні», – говорить перший заступник голови Київської ОДА та голова комісії Лев Парцхаладзе.

Любителі води

Особливу увагу, на думку експертів, комісії доведеться приділити забудові території при дамбі київської ГЕС.Такі землевідведення часто обтяжуються захопленням прибережної зони з подальшим облаштуванням пляжів, будівництвом причалів, розважальних закладів та інших будівель.«Ця звичайний самозахоплення, що є грубим порушенням законодавства», – коментує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. Представники екологічних організацій посилаються на норму Водного кодексу.Згідно з ним, на території ближче 100 метрів до кромки великого водоймища, наприклад, такого як Дніпро, заборонено капітальне будівництво та інша господарська діяльність.

Найбільш поширена схема захоплення території біля води виглядає таким чином.Людина отримує право на землевідведення в безпосередній близькості від водойми, будується на ньому, а потім «закриває» прибережну зону по ширині своєї ділянки ».Як приклад «тихою приватизації» узбережжя екологи виділяють захоплення пляжної зони на острові Долобецький, який розташований на північ від Гідропарку відразу за Молодіжним пляжем.«Цей землевідведення був оформлений ще при мері Олександрі Омельченку, а сама ділянка пов’язують з політичним діячем, екс-міністром економіки Анатолієм Кінахом», – говорітпредставітель Національного екологічного центру Олександр Соколенко.Законодавство недосконале, чим і користуються власники приватних пляжів.«Ми регулярно стикаємося з цими порушеннями, але законодавство залишає багато лазівок для загарбників», – сетуетглава департаменту міського благоустрою та охорони навколишнього середовища КМДА Дмитро Білоцерківець.За його словами, співробітники департаменту мають право зносити тільки МАФи. «Варто обкласти споруду каменем, і ми вже повинні переносити розгляд до суду», – пояснює Білоцерківець.

Воля випадку

Київ і його околиці також рясніють прикладами сумнівних землевідведень. Наприклад, Труханів острів, Конча Заспа, охоронні землі Жукова острова (с. Чапаєвка під Києвом).Примітно, що на Жуковому острові прикупив ділянку з виходом до води Василь Хмельницький. Той самий, який відзначився скандалом про захоплення громадського пляжу в Одесі.«За документами там дві ділянки, одна з яких відведено під стару водокачку, але насправді там стоїть палац, самі ділянки примикають до річки Дніпро», – розповідає Олександр Соколенко. За його словами, таких прикладів на Жуковому острові багато.Нагадаємо, що при Київраді теж працює комісія, яка перевіряє законність укладення договорів оренди на земельні ділянки.ABCnews писав, що за рік дії тимчасової контрольної комісії з питань перевірки легітимності рішень Київради (ЛКК) після травня 2006 розірвані менше 30 договорів.

Комісія – не панацея, бо будь-яке її рішення можна оскаржити в суді, каже юрист Ростислав Кравець. Але, зазначає він, і рішення суду виконуються далеко не завжди. Наприклад.при розгляді справ забудови прибережної зони, суди орієнтуються переважно на Водний кодекс. «Є десятки рішень Верховного Суду, який скасовував виділення земельних ділянок біля води, тому що вони порушують кодекс. І що? А нічого.Будинки і причали як стояли, так і стоять », – журиться експерт.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно