Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як перетворити Київ

6338.jpg
 

За 10 років роботи на посаді віце-мера Норберт Нойхаус кардинально змінив положення справ в німецькому місті Трір, створивши комфортне середовище проживання для стотисячного населення і зумівши залучити інвестиції навіть під час фінансової кризи.Провівши кілька днів у Києві і ознайомившись з його особливостями, урбаніст сформулював декілька рекомендацій столичним властям.

Перше – розробити стратегічний план розвитку міста на 30 років вперед

Необхідно виробити стратегічне бачення розвитку Києва в 30-річній перспективі, визначивши потенціал і призначення кожного району, і запропонувати потенційним інвесторам можливості врамках цієї стратегії. Свого часу в Трірі дислокувалася найбільша в Німеччині група французьких військ – 10 тис. Солдатів, які розміщувалися на більш ніж 600 га землі в центрі міста.Коли впала Берлінська стіна, ми зрозуміли, що неминучі зміни, що французькі війська залишать місто, що і сталося шість років потому.Але до того моменту у нас вже був розроблений план, як вчинити зі звільненими землями, було бачення розвитку міста до 2020 року, яке ми виробили спільно з місцевим бізнесом та громадськістю.Інвесторам залишалося тільки вибрати, що саме вони хочуть реалізовувати в рамках нашого плану і скористатися наданими можливостями, що вони і зробили.

Друге – використовувати внутрішні інвестиційні ресурси

Розвиток повинен відбуватися насамперед за рахунок людей, що живуть в країні. Звичайно, можна і потрібно залучати іноземних інвесторів, але основні капіталовкладення повинні приходити з внутрішніх ресурсів.У вас є фантастичний шанс правильно використовувати численні і розташовані по всьому місту індустріальні зони, що знаходяться зараз в депресивному стані.Ці локації – можливість розвивати місто не тільки за рахунок будівництва спальних районів, але, в першу чергу, для розміщення малих і середніх компаній, і ви повинні знайти можливість для них розвиватися на цих територіях.Адже робочі місця якраз створюються невеликими компаніями. Для такого великого міста, як Київ, необхідно мінімум 600-700 тис. Робочих місць в невеликих компаніях, які щось виробляють.

Третє – реформувати транспортну систему

У вас некомфортна ситуація з трафіком, що призводить до сильного забруднення повітря. Думаєте, у нас не було подібної проблеми?Була, причому основний трафік, як ми з’ясували, створювали автомобілісти, які шукали, де б припаркуватися. Але є ж інші рішення: можна їхати на громадському транспорті або сідати не по одному, а по кілька людей у ​​машину.Можна побудувати в місті паркінги, зробити їх платними для всіх, але встановити різну плату для різних категорій авто. Наприклад, для місцевих жителів зробити еквівалент річного абонемента за найменшу плату, а от транзитний транспорт не пропускати в місто зовсім.Також на в’їздах у місто можна встановити табло з інформацією, в якому паркінгу скільки вільних місць мається на поточний момент, а самі паркінги обладнати зручною та зрозумілою навігацією

Четверте – приділяти увагу «м’яким факторам»

Крім таких «жорсткихчинників »як наявність робочих місць, економіка, транспортна інфраструктура, на інвестиційну привабливість міста впливають і« м’які чинники », такі як культура, соціальна інфраструктура, мистецтво, краса і зручність міста – все це не меншою міроювизначає привабливість міста для життя і бізнесу. Місто може бути дуже розвиненим, але якщо в ньому нудно жити, він не зможе створювати нові можливості. Це добре проглядається на прикладі Бухареста і Будапешта.У першому випадку центр міста був повністю зруйнований через бездумного і дикого розвитку ринку нерухомості, тоді як у другому власті зберегли історичний центр міста.І коли міжнародні компанії вирішують, де їм облаштувати головний або регіональний офіс, вони, безумовно, віддають перевагу Будапешту.Але з таким же успіхом вони могли б вибрати і Київ – це потрібно враховувати і бути вкрай обережними з швидкими грошима і поспішними рішеннями. Інвестиційні рішення повинні бути привабливі не тільки сьогодні, але й через 20 або 30 років.

П’яте – чути один одного

У Києва великий потенціал, але влада і його жителям необхідно навчитися слухати і чути один одного. Необхідно придушувати свій егоїзм на догоду загальному благу.Важливо зрозуміти, що все – в руках самих людей, в їх силах вирішити будь міську проблему, потрібно лише докласти зусиль. Щоб керувати містом, краще використовувати не грубу силу, а інтелект.Ті ж ларьки: якщо вони жахливі, це не означає, що потрібно їх заборонити, потрібно правильно направити і організувати цей процес. Спрощуйте, створюйте умови – це сприяє розвитку економіки!

Джерело: abcnews.com.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно