Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як пережити рік: що чекає забудовників в 2017-м

16431.jpg
 

2016 рік для українського ринку нерухомості, на відміну від економіки в цілому, виявився значно краще, ніж можна було очікувати.
На ринку нерухомості з’явилася велика кількість нових проектів, а попит, незважаючи на зниження рівня доходів українців, був стабільним. Проте 2017 рік уже встиг ознаменуватися новими викликами для столичних забудовників.

законодавчі хвилювання

Так, 17 січня Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності”, який суттєво змінює умови роботи на ринку.Йдеться про заміну п’яти категорій складності на три класи наслідків.”Якщо раніше для початку будівництва мало- і среднеетажние об’єктів необхідна була тільки декларація про початок виконання будівельних робіт, то зараз забудовнику потрібно буде отримати дозвіл на будівництво.Таким чином, процес отримання документації може розтягнутися в часі “, – вважає заступник комерційного директора компанії” Інтергал-Буд “Анна Лаєвський.

Чи не менше запитань викликає і прийняте Національною комісією, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, постанова про підвищення вартості підключення до електромереж.

Це великий удар для ринку – як для великих, так і для дрібних забудовників. Таке погіршення умов роботи будівельного ринку, одного з локомотивів української економіки, виглядає дуже дивно.Ще на початку минулого року уряд заявляв про намір підвищити позицію України в рейтингу Doing Business – зараз же ми бачимо згортання заявлених реформ.

Куди піде попит

Можна з упевненістю сказати, що 2017 рік проходитиме під прапором боротьби за покупця. Велика кількість пропозицій змушує забудовників робити все можливе, щоб виділити свій проект. Це стосується як самої концепції, так умов продажу.

Не виключено деяке зниження попиту на нерухомість. “Особливо це стосується об’єктів, в яких співвідношення ціна-якість не дотримано.За останні кілька років бюджет покупки істотно зменшився, тому покупці вибирають об’єкти з продуманими планувальними рішеннями, розвиненою внутрішньою інфраструктурою, розташовані в локації з гарною транспортною доступністю і, звичайно, відзарекомендував себе забудовника, адже репутація сьогодні є не менш важливим фактором при виборі житла, ніж низька ціна “, – розповіла Анна Лаєвський.

Крім того, не залишився непоміченим скандал навколо арешту одного з найодіозніших забудовників Києва, яка спричинила за собою зупинку або заморозку більше 40 стойплощадок. Як наслідок, покупці стали більш ретельно підходити до вибору квартири.”На жаль, діяльність окремих несумлінних забудовників завдає шкоди всьому ринку”, – зазначила Анна Лаєвський. “Забудовники будуть стимулювати попит за рахунок ряду ефективних інструментів – святкових знижок, програм розстрочки, а також додаткових опцій. Наприклад, “Інтергал-Буд” пропонує послуги trade-in і ремонт “під ключ”, які дозволяють розширити цільову аудиторію “, – розповіла Анна Лаєвський.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно