Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як піти від корупції і реформувати будівельну галузь – рішення знайдено

4190.jpg
 

Не знаю, чим закінчиться ця історія, але я був пару годин тому на нараді, де грузинська команда представляла меру Києва концепцію реформи будівельної галузі.

Хлопці кажуть, що тут вони зуміли піти навіть далі, ніж коли робили це на батьківщині, пише на своїй сторінці в Facebook Карл Волох.

Просто уявіть: будь-яка людина відкриває електронну карту Києва, обирає там цікавить його ділянку під забудову, дає пропозицію по ціні (не нижче нормативної), після чого починається протягом місяця відкритий аукціон на кількох десятках електроннихмайданчиків. Головне тут – ділянка має заздалегідь затверджені призначення (залежно від зонінгу), коефіцієнт забудови і, можливо, поверховість. Всі інші функції виконують приватні фірми, що мають відповідні ліцензії і, що дуже важливо, страховки.У випадку, якщо фірми допустять відступ від нормативів, у них не просто забирають ліцензію, але і знімають зі страховки величезний штраф.Мало того, перша людина, який повідомив про порушення (будь – від незаконного будівництва до перевищення поверховості) отримує 10% від суми штрафу!

Схема це настільки антикорупційна, що причепитися ні до чого.Більше того, особисто мені стає абсолютно не зрозуміло, за що будуть тепер міські депутати платити бабки для потрапляння в списки на виборах. Не кажу вже про посади в Київземі або Главархитектуре. Про що я й повідомив Віталію під дружнє іржання всіх присутніх.

Намітили почати обговорення концепції у всіх професійних спільнотах з 1 червня, потім проголосувати на сесії Київради. А потім, до вересня, внести проект на розгляд ВР. Сподіваюся, все вийде.

Джерело: ibud.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно