Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як розворушити українську нерухомість

8334.jpg
 

Набуття чинності угоди про Асоціацію України з ЄС дозволить українському бізнесу вийти за рамки однієї країни і виведе вітчизняну економіку на європейський рівень. Нерухомість – не виняток.Вона має всі шанси стати інтернаціональним товаром, який може бути цікавий не тільки громадянам України, але й іноземним інвесторам.

Законні гарантії

Сьогодні в України чимало переваг, серед яких: вдале географічне положення, дешеві сировинні та трудові ресурси, європейський менталітет.Тут за лічені місяці можна зробити центр європейського бізнесу, запустити виробництва, почати масове будівництво. Все це вже сьогодні приваблює іноземних інвесторів.Але вони стримують свої бажання нести гроші в нашу країну, оскільки не впевнені, що отримають їх назад, говорить радник президента FIABCI International, член Єврокомісії, міжнародний експерт з інвестицій Йоганнес Ігітян.

Необхідна термінова реформа законодавства, потрібні чіткі і непорушні закони, які гарантують недоторканність приватної власності, повернення інвестицій, скільки довгостроковими вони б не були.Доля інвестицій не повинна залежати від зміни керівництва країни, від зміни політичного курсу, від соціальних заворушень. Тільки тоді інвестори готові будуть ризикувати.

За оцінкою експерта, в нашу країну можуть заходити до декількох десятків мільярдів євро на рік.Україна – країна необмежених можливостей. «У Казахстан, наприклад, заходить до 20-40 мільярдів, і це не межа. Це норма. В України можливості ще вище »- переконаний експерт.

Нерухомість «рушать» професіонали

Для української нерухомості як сфери бізнесу відкриються великі перспективи, якщо нею будуть займатися професіонали своєї справи, вважає бельгійський професор Хендрік Нелде.На його думку, проблема українських девелоперів у світі не нова: у тій же Франції гостро стоїть питання нестачі соціального житла. Лихоманить ринки нерухомості і в інших державах.Найбільш оперативно знаходиться рішення тільки в тому випадку, якщо на ринку працюють професіонали, готові постійно вчитися і обмінюватися досвідом.

«Професійний підхід – незалежно від криз – дозволить вивести ринок з глухого кута і заробляти на ньому.Нерухомість – це успішний ринок, великі можливості для зростання. Але потрібно вміти правильно вести себе на цьому ринку », – вважає експерт.Він розповів, що молодь, яка навчається у сфері девелопменту, повинна практикуватися і проходити навчання в тих державах, де найбільш активні і добре розвинені ринки нерухомості.У Європі професійні спільноти ріелторів і управителів нерухомістю практикують міждержавний обмін студентами. «Було б добре, якби і українські студенти стали частиною такого обміну», – вважає професор Хендрік Нелде.

Держава і бізнес – партнери

Ключова умова для оздоровлення інвестклімату в сфері нерухомості – розвиток концессіальних відносин між державою і бізнесом, вважає експерт.«Якщо інвестору можна показати, як в Україні успішно функціонують залізниця, автотраси, якщо успішно будується соціальне житло, впроваджуються енергетичні проекти – можна бути впевненим: інвестор це оцінить і прийде.Держава повинна мудро розпоряджатися соціально важливими об’єктами, якщо на них немає бюджетних коштів, повинен підключатися бізнес – на умовах концесії. Це симптом здорового клімату в суспільстві і в бізнесі », – вважає Йоганнес Ігітян.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно