Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як рятуватимуть Софію Київську

9597.jpg
 

У нацзаповідника “Софія Київська” очікуються зміни. Там розробляють програму розвитку на найближчі п’ять років, яку після вивчення обіцяють затвердити в Мінкульті.

СТІНИ СОФІЇ. Нові відкриття очікуються в Софійському соборі.”Програма включає в себе наукові дослідження, реставрацію, музеєфікацію. Нам потрібно досліджувати, в якому стані знаходиться мозаїка і фрески святині, які реставрували років п’ять тому.Хочемо провести реставрацію живопису на стінах, які були затоновані ще за часів СРСР. Ми їх відкриємо і збережемо. Також заплановано провести музеєфікацію порога собору XI століття “, – розповіла гендиректор заповідника Неля Куковальська.За її словами, для проведення робіт в храмі необхідно близько 15 млн грн.

Відселення. Приведуть в порядок і будівля бурси XVIII століття.У ньому вже 40 років знаходиться Центральний держархів музею літератури і мистецтва України з 11-ю меморіальними кабінетами українських письменників, серед яких Олександр Довженко і Платон Майборода.”Будівля плануємо повністю реставрувати, оскільки приміщення доведено до аварійного стану”, – пояснили нам в заповіднику.Після реставрації там планують відкрити дитячий музейний центр, де малюки будуть займатися прикладним мистецтвом, наприклад, стародавній технологією візантійської мозаїки, а також галерею, іконописні та художні майстерні.Правда, куди будуть відселяти архів, в заповіднику не знають і сподіваються, що Фонд держмайна підшукає їм гідне приміщення.

“Ми в цій будівлі знаходимося близько 50 років. Приміщення орендуємо, тому проводити ремонтні роботи не маємо права.Цим повинен займатися балансоутримувач – заповідник. У разі переселення архіви повинні знаходитися в рівнозначно приміщенні, оскільки для зберігання документів потрібні певні умови “, – пояснила нам директор Олена Чижова.

ДЗВІНИЦЯ та обвали.Планується за п’ять років провести реставрацію Софійської дзвіниці. “Реставрацію дзвіниці хочемо почати через два-три роки. Декоративна ліпнина на ній місцями відвалюється від карнизів.Також плануємо провести роботи біля центрального купола, оскільки він замокает “, – зазначила Куковальська. Займуться і проблемою обвалів підземних ходів, які активізувалися в останні роки.”Дослідження підземних ходів були в 90-х роках, і тоді не зробили їх зміцнення, тому вони почали провалюватися. Ми залучили геофізиків, які допоможуть встановити, де ослаблені ділянки грунту і де найближчим часом можна прогнозувати наступні обвали.Їх і будемо зміцнювати “, – говорять в заповіднику.

Мінкульт: “Гроші виділимо”

У Мінкульті про програму розвитку заповідника знають і чекають найближчим часом отримати документ для вивчення.”У заповіднику планують почати реставрацію будівлі бурси, яка є пам’ятником архітектури. Архів музею орендує приміщення, але за останні 20 років в ньому ніхто ремонтів не проводив.І якщо і далі необхідні роботи не зробити, то будівля зруйнується “, – пояснив нам завсектором Держреєстру нерухомих пам’яток архітектури Мінкультури Яків Діхтяр.Куди саме будуть відселяти установа, в міністерстві поки не знають, посилаючись на те, що це можуть вирішити керівництво заповідника та архіву-музею, а допомогти підібрати відповідне приміщення можуть у Фонді держмайна.Що стосується фінансування, то в Мінкульті обіцяють, що на найнеобхідніші потреби заповідника будуть шукати бюджетні кошти і виділяти в міру їх надходження.

Джерело: kiev.segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно